LGS'de matematiği boşlamak mantıklı mı?

Oğuuzz

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3060 İNTEL İ5 12TH İŞLEMCİ 16GB RAM 900GB
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Benim deneme notlarım yerlerde ancak düzeltmeye başlayacağım. Şimdi gelelim konuya.

Benim matematiğim rezalet ötesi, şöyle diyeyim çarpım tablosu bile yok. Dalga mı geçiyorsun diyebilirsiniz ama ciddiyim. Ama diğer derslerde yine iyiyim. Mesela fenim güzel bir tane konu hariç, Türkçem de aynı iyi gibi, din zaten mükemmel, inkilap ise orta durumda ama... Ben şimdi zamanımı matematiğe harcamak yerine bu fen olsun, Türkçe olsun bunlardan yapamadığım konuları tekrar edip baştan çalışmak istiyorum. Ama matematiği hiç almayacağım çalışma içine çünkü 31 gün kaldı LGS'ye. Sizce böyle yapsam daha mı iyi olur? Ha bir de matematikye veri analizi falan yaparım 2 3 soru LGS'den. Türkçe fen vb onları Full'e yakın yapsam daha iyi olur diyorum kendi kendime. Siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
LGS'ye girmiş biri olarak matematik çok önemli. Hiç çözmeden rakip elemeniz zor. En kötü bir 10 soru bile çözseniz birçok kişiyi eleyebilirsiniz.

Şimdi eğer sözel dersleri tümüyle neredeyse doğru yaparsan ve fen bilimlerinde nerdeyse tümüyle doğru olursa fen lisesine gidebilirsin. Tabi bu durum il il fark ediyor. Sen matematiğe çalış eğer sorular zorsa sakın işaretleme ve 1-2 soruyu emin olarak yapıp bırak. Şehrinde ki taban puanlarına bakarak daha iyi sonuç alabilirsin bu konu hakkında. Puan kotan 380 ila 390 arası olacak.

Şimdi eğer sözel dersleri tümüyle neredeyse doğru yaparsan ve fen bilimlerinde nerdeyse tümüyle doğru olursa fen lisesine gidebilirsin. Tabi bu durum il il fark ediyor. Sen matematiğe çalış eğer sorular zorsa sakın işaretleme ve 1-2 soruyu emin olarak yapıp bırak. Şehrinde ki taban puanlarına bakarak daha iyi sonuç alabilirsin bu konu hakkında. Puan kotan 380 ila 390 arası olacak.
Ama bu dediğim olay 1 yıldır adam gibi düzenli çalıştıysan olacak iş. Yoksa hayal kurmaya gerek yok.

Hocam şöyle bir olay var ki arkadaş ortaokulda matematik yapamazken fen lisesine gidip sayısal öğrencisi olması onu fazlasıyla zorlar. Diyorsa ki lisede matematiği hallederim o zaman sıkıntı yok. Düzeltemeyecekse eşit ağırlık (burada da matematik var fakat sözel dersler daha ağırlıklı), dil veya sözel bölümleri tercih etmeli.

Puanlamayı ise şimdiden ön görmek çok mantıklı değil. Her yıl soruların standart sapması değişiyor. Yani bu yıl 60 net yapan biri 300 alırken seneye 250 alabilir. Burada önemli olan zor ve az kişinin yapabildiği soruları yapabilmek.

Sadece 110 puan matematik. 110/20= 5-6 puan. Sizin 2 edebiyat sorunuz 1 matematik sorunuza eşit, tekrar düşünün.

Yeni konular

Geri
Yukarı