LGS'den 400 ve üstü puan almak için ne yapmalıyım?

Çalışmalısın. Önce konuları kavrayıp, kolay sorudan başla. Yavaş yavaş zorluğu arttır ve yeni nesil sorular çözmeye başla. Kitap okumayı da unutma sakın. Plan ise sen de. Biz sana şu saat şunu yap diyemeyiz. O saat yoğunsundur vs. gibi nedenlerle. Biz sadece tavsiye de bulunabiliriz.
Çok kasma ya, ben sadece son sene çalışıp 380 puan aldım. Birazcık zorlarsan 400 puan rahat gelir.
Ne kadar eminsin ya sen?

İlk senesinde girdim.

2 üzeri 2 artı 2 gibi soruları çözerek 300 puan alamazsın.

Soru başına 2 dakika ayırırsan da aynı şekilde.

Hocam bir matematik sorusuna kaç dakika ayırdınız acaba yeni nesil soruları 1 dakikada yapmak her babayiğidin harcı değil ve 1 dakika ayirsaniz bile 33 saat yapar yani soruyu okumak 1 dakikaya yakın sürüyor zaten pek mantıklı gelmedi bana.

Hocam analiz ettim şuandaki sorunum fen ha bir de matematikte 13 netten fazlasını yapabileceğimi düşünüyorum yani sonraki denemelerde daha iyi yapabilirim bence onun dışında din ve İngilizce oldum olası çerez olmuştur benim için inkılapta 7,67 neti beğenmedim bence 10 net yapabilirdim fenimi de geliştirmem gerekiyor onun net sayısı da matematiğe yakın Türkçede de 19 net yapabilirdim bence.
Ben ilk matematik denememde 13 net yapmıştım. Sınavda 17.33 net yaptım. Her şey çalışarak oluyor.

Çalışmalısın. Önce konuları kavrayıp, kolay sorudan başla. Yavaş yavaş zorluğu arttır ve yeni nesil sorular çözmeye başla. Kitap okumayı da unutma sakın. Plan ise sen de. Biz sana şu saat şunu yap diyemeyiz. O saat yoğunsundur vs. gibi nedenlerle. Biz sadece tavsiye de bulunabiliriz.

Ne kadar eminsin ya sen?
Hafta içi 8 hafta sonu 12 saat çalışan arkadaşım 252 puan alırken hafta içi 4 hafta sonu 7 saat çalışan ben 380 aldım diyorum.

Eve gelince gördüğün konunun testini çöz. Haftasonları tüm haftanın konularından test çöz. 2. Dönem biraz daha fazla çalış. Kendini çok kasma.

Hocam bir matematik sorusuna kaç dakika ayırdınız acaba yeni nesil soruları 1 dakikada yapmak her babayiğidin harcı değil ve 1 dakika ayirsaniz bile 33 saat yapar yani soruyu okumak 1 dakikaya yakın sürüyor zaten pek mantıklı gelmedi bana.
Onun bir taktiği var. Önce sorulara yüzeysel bakıyorsun ve soruları 3 e ayırıyorsun. Kolay çözülen, azıcık detaylı ve full okumaya detaylı diye. Kolay çözülen sadece işlem olan soruları 20 saniyede çözüyorsun, diğerlerini en sona bırakıyorsun.

Onun bir taktiği var. Önce sorulara yüzeysel bakıyorsun ve soruları 3'e ayırıyorsun. Kolay çözülen, azıcık detaylı ve Full okumaya detaylı diye. Kolay çözülen sadece işlem olan soruları 20 saniyede çözüyorsun, diğerlerini en sona bırakıyorsun.

Hocam ne olursa olsun 2+2 değilse hiçbir şekilde 2000 soruyu 1 günde çözemezsiniz.

Çok kasma demişler ilk sayfada, sayfaların hepsini okumadım ama kas. Gerçekten kas kendini, çalış. Tüm zamanını harcama, günlük işlerini de yap, eğlencene de bak. Her gün düzenli sorunu çöz, tekrarını yap eve geldiğinde. İlk başta kolay kitaplardan başla, yavaş yavaş zorluklarını arttır. Hızlı okumanı geliştirmek için kitap da oku.

Geri
Yukarı