LGS'den 448 alarak girilebilecek en kötü yüzdelik dilime girdim

Sınav kolay olunca herkes yüksek yapıyor zor olunca herkes düşük yapıyor çok da bir farkı yok iki türlü de herkes aynı sınava giriyor sonuçta zor olsa yigilma olmaz 1 soru ile fazla sıralama oynamaz o açıdan bir artısı olabilir onun dışında bir şeyi yok ki abartmaya gerek yok yani.

Zor olması lazım. Ne demek yapamıyor, yapacak. 1 sene boyunca ırgat gibi çalıştı bazı insanlar. Yazık oldu onlara.

Zor olması lazım. Ne demek yapamıyor, yapacak. 1 sene boyunca ırgat gibi çalıştı bazı insanlar. Yazık oldu onlara.

Tamam zorda 5 yanlış yapıyorsa bundan Full çeksin 1.lige ortak olsun sistemi savunmuyorum bence de zor olması daha iyi daha adaletli olabilir ama o kadards etkisi olduğunu düşünmüyorum yapan yine yapıyor yapamayan yine yapamıyor kaldı ki lise sınavı değil mi bu hocam irgat gibi calismaya ne gerek var.

Tamam zorda 5 yanlış yapıyorsa bundan Full çeksin 1.lige ortak olsun sistemi savunmuyorum bence de zor olması daha iyi daha adaletli olabilir ama o kadards etkisi olduğunu düşünmüyorum yapan yine yapıyor yapamayan yine yapamıyor kaldı ki lise sınavı değil mi bu hocam irgat gibi calismaya ne gerek var.
Zorda en fazla 3 - 4 yanlışım çıkıyordu kolayda 6 yanlış çıktı.

Tamamen etkisi var dostum. Zor olsaydı şu anki birincilerin çoğu %1-4 arasındaydı. Bütün 500 yapan adamlar GS Lisesine gitmek istedi. Ne olacak o zaman? 560 birinci var.

Tamamen etkisi var dostum. Zor olsaydı şu anki birincilerin çoğu %1-4 arasındaydı. Bütün 500 yapan adamlar GS lisesine gitmek istedi. Ne olacak o zaman? 560 birinci var.

OBP'si 100 değil herhalde herkesin ama hak veriyorum sana haklısın bu konuda yine de bir çeşit eleme yapiyolardir başka kriterleri de göz önüne alarak.

Asıl bu nasıl mantık. Herkes zoru yapabilirken kolayı da yapacak bir şey yok. Herkes gibi olacağım diye bir şey yok.

Hocam aynı şeyin zor versiyonunu yapıp basit versiyonunu nasıl yapamiyorsun ben onu anlamadım üç aşağı beş yukarı aynı konular aynı sorular en zoru bile kolayca yapılıyor zaten o zamanlarda bende o sekildeydi en azından hayırlısı ileride de zoru yapabilirsen en iyisi çünkü hepsi zor 😂

OBP'si 100 değil herhalde herkesin ama hak veriyorum sana haklısın bu konuda yine de bir çeşit eleme yapiyolardir başka kriterleri de göz önüne alarak.

Hocam aynı şeyin zor versiyonunu yapıp basit versiyonunu nasıl yapamiyorsun ben onu anlamadım üç aşağı beş yukarı aynı konular aynı sorular en zoru bile kolayca yapılıyor zaten o zamanlarda bende o sekildeydi en azından hayırlısı ileride de zoru yapabilirsen en iyisi çünkü hepsi zor 😂
Son cümlelerde dalga mı geçtin anlamadım ama neyse. Hem evet aynı konular ama soru şekli farklı. Artı olarak ben çoğu soruda hep detay ararım ve bu durum beni hep 2 şık arasında çelişkiye sokuyor. LGS'de çoğunlukla 2 şık arasında kaldım ve bunun yüzünden hak ettiğim puandan çok az aldım. Neden detay arıyorsun dersen zor sorular ve mantık sorularına alıştığımdan dolayı.

Son cümlelerde dalga mı geçtin anlamadım ama neyse. Hem evet aynı konular ama soru şekli farklı. Artı olarak ben çoğu soruda hep detay ararım ve bu durum beni hep 2 şık arasında çelişkiye sokuyor. LGS'de çoğunlukla 2 şık arasında kaldım. Ve bunun yüzünden hak ettiğim puandan çok az aldım. Neden detay arıyorsun dersen zor sorular ve mantık sorularına alıştığımdan dolayı.

Tamam sen fazla test çözüp irdeledigin için soru kaliplarina asina olmuşsun ve hazır olanı bekliyosun farkli bir şey çıkınca aklına çözüm yöntemi gelmiyor formulleri biliyorsun uygulayamiyosun bir tık daha mantikla geneli çözülür fazla ders calismadigim için böyle şeyler yasamadim bilmiyorum ve son cümlede gayet ciddiydim şu an makine mühendisliği okuyorum her şey zor kolay yok önceden calismadan yüksek notlar alabilirdim lise de de öyle ama burada calismana rağmen 30 alınca geliyor o zorluk hissi dalga değil yani tabii tercih edecegin bölüme falan göre de degisir.

Geri
Yukarı