LGS'den korkuyorum

Korkma kankam önemli olan TYT-AYT meslek lisesi gitsen bile orada yazılım okursun tabii öyle çok kötü liselere gitmediğin sürece bu hayatın sonucu önemli olan üniversite.

Kendini boşa kasma, dünyanın sonu olmadığını liseye geçince anlayacaksın. LGS sadece üniversite yolunu kolaylaştırmak için, elinden geleni ardına koy, zaten başaracaksın :)
Haklısın, çok teşekkür ederim. Böyle düşüneceğim artık.

bu arkadaş haklı,bak çözüm yolu hep aynı,soruların uzunluğu ve sayıların şekillerin yer değiştirmesi korkutmasın seni.Belli bir konuda çözüm hep aynıdır
Sanırım konu anlatımdı, ezberdi vs. temel mantığı ve kurallari anlayıp soru tiplerini öğrenmeliyim. Sadece 47 güne bunu sığdırabilir miyim diye düşünüyorum, diğer derslerde girince işin içine sıkıntı gibi.

Bende LGS'ye gireceğim konu eksiklerim var çok dikkat hatası yapıyorum hatta her gün ailemle tartışıyorum çok rahatım bence stres yapma stres yaparsan bildiklerini de yapamazsın son 2 ayda çok çalış yaparsın inşallah bende yaparım :D
İnşallah yaparız, sende ki rahatlık bende olsa ne sevirim.

Sanırım konu anlatımdı, ezberdi vs. temel mantığı ve kurallari anlayıp soru tiplerini öğrenmeliyim. Sadece 47 güne bunu sığdırabilir miyim diye düşünüyorum, diğer derslerde girince işin içine sıkıntı gibi.

İnşallah yaparız, sende ki rahatlık bende olsa ne sevirim.
Zaman ve bahar ayları seni yanıltmasın, her ne kadar finale gelmiş olsan da eksik konularını elinden geldiğince tamamla.

Ağır bosslar sayısal kısmındakilerdir, diğerleri ezbere dayalı daha çok, matematikte sorunun formülü gibi düşün örneğin Ayşe'nin 6 elması var alinin 4 toplam kaç elması var deyince, toplama yaparsın değil mi ama diğer soruda ortaya manavı katar elma değil ceviz olur sayı değişir isimler değişir ama yine işlem aynıdır her türlü toplarsın onun gibi. Sadece sorunun üçgenler ise tokatlarsın 47 günde hiç sıkıntı olmaz. Tabii elden ayaktan da kesilme, her zaman tekrar et diğer dersleride

Kardeşim ben 2023 LGS'ye girdim evde genellikle 480'den fazla yapıyordum benim girdiğim sene sınav kolay olmasına rağmen 460 puan yaptım ve şu an çok pişmanım. Başkalarının lafına inanıp yapamayacağıma inandım ve matematikte herkes fullerken 16ya 3 yaptım evde yapamadığım soruları yaptım oysaki. Türkçede 1 soru okuma hatasına gitti dinde 1 yanlış soru çelişkiliydi fen 1 yanlış. Matematikte 1 soru daha yapsam yanlış yerine boş bıraksam istediğim okuldaydım. Okuldaki neredeyse herkes şansa benim liseme gelmiş. Aşırı derecede zeka düşüklüğü var. Her şeye rağmen YKS'ye hazırlanıyorum. Artık korkmuyorum. Sana tavsiyem yapamadığın soruları asla geçme anla ve sınavdan sakın korkma. Yapılmayacak bir sınav değil inşallah hedeflediğini yeri kazanırsın LGS'den sonra buraya sonucu yaz kardeşim. Gözlerinden öper başarılarının devamını dilerim.

Geri
Yukarı