LGS'ye 2 ay kala çalışsam kazanır mıyım?

Arkadaşlar merhabalar, şuana kadar LGS'ye gram çalışmadım. Sınava 2 gün kala çalışmaya başlarım ben, genelde ise sınavda 60-70 en fazla 90 alıyorum. Son 2 ay kala çalışsam 350-400 gibi puanlar yapabilir miyim ? Yeni nesil sorularda biraz biraz yapabiliyorum ama çok değil, çokda derslere ilgisi olmayan birisiyim fakat güzel biryerlere gelmek istiyorum.

Ders çalıştığım zaman, örnek veriyorum Türkçe sınavına çalışırken ilk testimde 10 sorudan 8 net yapınca mutlu oluyorum. Diğer denemede ise neredeyse çok az net yapıyorum. Sizce bunu nasıl çözerim? Derslere olabildiğince kendimi vermeye çalışıyorum fakat, çok iyi değilim. Şuanda ortalamam 65, ilk iki ingilizce seçmeli ve normal ingilizce sınavından.

Vallaha ben evde neredeyse hiç çalışmadım. Okuldan etüte etütten eve. 333 puan aldım :)

Çoğu derste iyiyim fakat matematik ve fen biraz zorluyor. Matematikdeki denklemleri çözmek zorluyor, eğer kötü yaparsam ondan yapacağımı düşünüyorum.

Çoğu derste iyiyim fakat matematik ve fen biraz zorluyor. Matematikdeki denklemleri çözmek zorluyor, eğer kötü yaparsam ondan yapacağımı düşünüyorum.
Birkaç kaynak alın (orta-zor-yeni nesil şeklinde) video izleyin ve takıldığınız konulardan bol bol soru çözün. En sonda da full yeni nesil çözün.

Deneme çöz ve tüm yanlış yaptığın konuları öğren iyice çalış soru falan çözersen zaman kaybı olabilir. 2 Ay konu kapatmak için bence ideal, ben de öyle yapıyorum ve bu sayede fen netlerimi arttırdım 10-15 arası gidiyorum az daha arttırırsam tam olacak sonra da matematik falan takılıcaz artık.

Deneme çöz ve tüm yanlış yaptığın konuları öğren iyice çalış soru falan çözersen zaman kaybı olabilir. 2 Ay konu kapatmak için bence ideal, ben de öyle yapıyorum ve bu sayede fen netlerimi arttırdım 10-15 arası gidiyorum az daha arttırırsam tam olacak sonra da matematik falan takılıcaz artık.

Zorlandığım iki ders var, o ikisi de matematik ve fen. Fen'deki formülleri yapabiliyorum fakat çok iyi değil, diğer dersleride yapıyorum ama matematikde denklemleri hiç yapamıyorum. TÜm konuların temelini biliyorum ama denklemler son noktam.
Birkaç kaynak alın (orta-zor-yeni nesil şeklinde) video izleyin ve takıldığınız konulardan bol bol soru çözün. En sonda da full yeni nesil çözün.
Elimde bir kitap var, testlerde bir sayaç var ORTA-ZOR-KOLAY hepsi yeni nesil, onun matematiğini almayı düşünüyorum. Denklemleri hiç yapamıyorum.

Bu senekine bir şey diyemem ama ben geçen yıl sadece son 1.5 ayda çalışarak 416 puan yaptım ve şu an Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi'ndeyim.

Bu senekine bir şey diyemem ama ben geçen yıl sadece son 1.5 ayda çalışarak 416 puan yaptım ve şu an Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi'ndeyim.
Bende şuan LGS 2021 sorularına bakıyorum, biraz kolay gibi aslında, umarım başarılı olurum. 430 civarları yapsam bana yeterli zaten.

Arkadaşlar merhabalar, şu ana kadar LGS'ye gram çalışmadım. Sınava 2 gün kala çalışmaya başlarım ben, genelde ise sınavda 60-70 en fazla 90 alıyorum. Son 2 ay kala çalışsam 350-400 gibi puanlar yapabilir miyim? Yeni nesil sorularda biraz biraz yapabiliyorum ama çok değil, çokda derslere ilgisi olmayan birisiyim fakat güzel bir yerlere gelmek istiyorum.

Ders çalıştığım zaman, örnek veriyorum Türkçe sınavına çalışırken ilk testimde 10 sorudan 8 net yapınca mutlu oluyorum. Diğer denemede ise neredeyse çok az net yapıyorum. Sizce bunu nasıl çözerim? Derslere olabildiğince kendimi vermeye çalışıyorum fakat, çok iyi değilim. Şu anda ortalamam 65, ilk iki İngilizce seçmeli ve normal İngilizce sınavından.

Biraz fen e biraz edebiyat a biraz da tarih ve İngilizceye bakarak 348 puan aldım 320'yi geçersiniz sizde

Matematiği hiç yapamadım LGS de ama fenden 1 yanlışım vardı en azından birinde iyi bir sonuç çıkarmaya çalışın

Yeni konular

Geri
Yukarı