LGS'ye 2 ay kala ne yapılmalı?

Screamy

Hectopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba, LGS'e 56 gün kaldı neredeyse.
Neler yapmam gerekir?
Deneme ve kitap önerileriniz var mi?

Dün girdiğim deneme sonuçları:

TR: 14D 6Y.
Inkılap: 10D.
İngilizce: 3D 2y.
Dın 9D 1b.
Fen: 7D 6y.
Matematık: 2D 2y.

En Yüksek Netlerim İse:
TR: 16D 4Y
INKILAP: 10D
INGILIZCE: 7D 3Y
FEN: 10D 5Y
MATEMATIK 4D 3Y

Kullandığım kitaplar:
Türkçe: Kafa Dengi Yayınları
Matematik: Don't Panic Newton Yayınları
Fen: Kafa Dengi Yayınları.
İngilizce: Hız Yayınları (Nedense çözerken çok sıkılıyorum ve anlamıyorum.)
Din: Cozmuyorum, denemelerde çıkıyor ve onları çözüyorum.
İnkılap: Kafa Dengi Yayınları
Paragraf: Kafa Dengi Yayınları (Çok uzun ve cok zor, günde 30 soru zar zor çözebiliyorum.)

Denemeler:
Liderler Karması.
Ünlüler Karması
Çözdüm.

Bol bol konu tekrarı yaptıktan sonra en kolay sorulardan başlıyarak çıtayı arttırman lazım zor sorularda zorlanmadığını fark ettikten sonra yeni nesil çözebilirsin (her ders için minimum 2 saat)

Matematiğe yoğunlaş. Geçen sene LGS de 5D 5y 10b yaptım matematiğe keşke ağırlık verseydim. Matematik kilit.

Ana derslerinde sıkıntı var. Şu an 9. sınıf öğrencisiyim ve LGS denemelerinde en düşük netim Türkçede 12-13 civarıydı onun dışında 16-17 hatta 18 olduğu bile oluyordu. Matematik kısmında ben de matematiği pek yapamıyordum fakat sınava son 2 hafta özel hoca tuttuk fakat yine de LGS de matematik netim 4 dü🤠 inkılabın iyiymiş benim de İngilizcem iyiydi. İngilizce'de sana önereceğim şey bolca kelime ezberlemen olacak. Fen de ise bolca soru çözüp soru tiplerini anlaman olacak. Matematikte de aynı şekilde. Türkçede ise daha çok paragraf soruluyor paragraf sorularını arttır ve kitap oku. Dil bilgisi konularında ise bolca soru çözmen lazım. Sınava az kaldı seni telaşlandırmak istemem fakat netlerin düşük. Son 2 ayını çok verimli geçirmeye çalış. Günde ekran süren 1 saat bilemedin 1 buçuk saat olsun ve unutma ki hayatın bu sınava odaklı değil stres, telaş yapma sınavda başarısız olursan eğer ki üzülme lisede düzeltirsin. Sınav sonucunu yazarsın buraya :) şimdiden başarılar.

Benim sonuçlarım şöyleydi:

Türkçe 15 D 4 Y Matematik 7D 7Y Fen 16 D 2 Y İngilizce 10D İnkılap 8D 1 Y Din 9D 1 Y

Geri
Yukarı