LGS'ye 4 ay kala ne yapılmalı?

Geçen sene LGS bana girmiş biri olarak zamanın kısaysa hele bir de çok kısaysa öğrenme ezberle derim çünkü öğrenmek için çok konu ve çok zaman gerekir ama bazı dersleri ezberlemek işine yarayabilir örneğin türkçede ekleri öğrenmek yerine onları bir kodlama ile aklında tut ama matematiği ezberleme tamam yine kodlama ile aklında tut ama mantığını öğrenmelisin çünkü ingilizcede sana soracağı maksimum soru bellidir mantık işlem gerektirmez matematik öyle değildir bu dediklerimi bir düşün derim kolay gelsin sana 😉 Allah kolaylık versin.

Ezbere gerek yok. Biyolojiyi büün konuları hiç ezber yapmadan bitirdim. Okuyup anlayacaksın. Başka yolu yok.

Fakat kankacım şiir ezberlemiyor çocuk ders bu ders konu sanki metin okucak LGS'de.

Yok o değil mesela bazı derslerde kullanabilir onun için şu an 1 gün bile çok değerli mesela tarihte Anadolu uygarlıklarını urartutlar falan ezberleyeceğine hufil örgüsü ile anımsayabilir emin ol faydası olur.
Ezbere gerek yok. Biyolojiyi büün konuları hiç ezber yapmadan bitirdim. Okuyup anlayacaksın. Başka yolu yok.
Ezber dedim diye linçlemeyin kodlar ile aklında tutsun dedim sen f,s,t,k,ç,ş,h,p örgüsünü tek tek mi rahat hatırlarsın 'fıstıkçı şahap' ile mi rahat hatırlarsın arkadaşa zaman kazandırmaya çalışıyorum onun zamanı şuan çok değerli

LGS'ye 4 ay kaldı ve ben şuana kadar düzenli bir test bile çözmedim ve LGS'ye son 4 ay kaldı. Ne yapmalıyım? Matematik netlerim berbat. 1 saat matematik çözünce maksimum 5 soru çözebiliyorum. İnkılapta ve fende Online eğitim dolayısıyla konuları anlamadım. Ne yapmalıyım sizce?

Hem okullar açılıyor size pazartesi günü galiba, şanslısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı