LGS'ye 2 ay kala ne yapılmalı?

5 D 5 y 10 boşa göre puanınız çok iyiymiş.

Türkçe 13 doğru 7 yanlış.
İnkılap Full.
Din kültürü 8D 2y (9D 1Y de olabilir)
İngilizce 9D 1y (8D 2Y de olabilir.
Fen 16D 4Y.
Matematik 5D 5y 10b.

360 puan aldım.

Matematiğe yoğunlaş. Geçen sene LGS de 5D 5y 10b yaptım matematiğe keşke ağırlık verseydim. Matematik kilit.

Matematiği 14D-2B yaparak kalan dersleride ortalama üstü yaparak 400 almıştım 2 yıl önce. Matematiğe odaklan İngilizce çerez bir ders hep fullerim ingilizceyi yüksek tut feni de aynı şekil çalış yeter.

5 D 5 y 10 boşa göre puanınız çok iyiymiş.

Hocam kişinin kendisinde olmadığı sürece en iyi özel hocayı tut gine bir işe yaramaz.

Kesinlikle.

400 alabilirmişsnizide sizi yanlışlar bitirmiş.

Türkçem normalde iyiydi ama sınava girince ilk Türkçe ile başladım o yüzden yanlışım çok oldu.

Ben de 375 almıştım matematiğim 7 D 7 y dı.

İyiymiş.

Matematiği halletmeniz lazım. Özel hoca tutma imkanınız var mı?
Dershaneye giduyorum

Ana derslerinde sıkıntı var. Şu an 9. sınıf öğrencisiyim ve LGS denemelerinde en düşük netim Türkçede 12-13 civarıydı onun dışında 16-17 hatta 18 olduğu bile oluyordu. Matematik kısmında ben de matematiği pek yapamıyordum fakat sınava son 2 hafta özel hoca tuttuk fakat yine de LGS de matematik netim 4 dü🤠 inkılabın iyiymiş benim de İngilizcem iyiydi. İngilizce'de sana önereceğim şey bolca kelime ezberlemen olacak. Fen de ise bolca soru çözüp soru tiplerini anlaman olacak. Matematikte de aynı şekilde. Türkçede ise daha çok paragraf soruluyor paragraf sorularını arttır ve kitap oku. Dil bilgisi konularında ise bolca soru çözmen lazım. Sınava az kaldı seni telaşlandırmak istemem fakat netlerin düşük. Son 2 ayını çok verimli geçirmeye çalış. Günde ekran süren 1 saat bilemedin 1 buçuk saat olsun ve unutma ki hayatın bu sınava odaklı değil stres, telaş yapma sınavda başarısız olursan eğer ki üzülme lisede düzeltirsin. Sınav sonucunu yazarsın buraya :) şimdiden başarılar.

Benim sonuçlarım şöyleydi:

Türkçe 15 D 4 Y Matematik 7D 7Y Fen 16 D 2 Y İngilizce 10D İnkılap 8D 1 Y Din 9D 1 Y
Paragraf kitabı önerebilir misiniz?

Kardeşim sakın stres flan yapma. Kim laf ederse aldırmada hayat senin hayatın zaten benim bildiğim fen liseleri sınavla alıyor cok kasmanada gerek yok gitiğin lisede düzenli cok kasmadan ders calış yeter düzenli calısırsan lisede tıp bile kazanırsın yani lise pek önemli değil buraya konu actıgına göre stres altındasın dediğim gibi sakın kasma.

Yeni konular

Geri
Yukarı