LGS'ye 3 ay kaldı

100 soru mu iyiymiş hocam. Ben günde 60'ı zor görüyorum, çalışma alanım yok. Tek düşüncem æ.

Kendi çalışma türünü oluşturman önemli başkalarından duyduğun sadece tavsiye olarak kalmalı onları toparlayıp sana nasıl uygunsa bir program hazırlaman önemli. Şahsen ben yks hazırlanan biri olarak her gün çözeceğim konu ile alakalı kaynakları gözden geçirip hızlıca not çıkarır sonra testleri çözüp notu atarım sürekli bunu tekrarlayınca akılda kalıcılığı artıyor bana göre.

Yine bana göre dershanede falan verilen çalışma programları mantıklı değil rehberlik hocana verdiğin haftalık programı kendin hazırla hafta başı hazırlanan bir programa hafta içinde uyum sağlamak zor olabiliyor yada verilen konuya çalışmak istemeyebiliyorsun falan.

Ayrıca fazlasıyla klişe ama teknolojiden kendini olabildiğince ayır, tamamen bırakmana gerek yok ama gün içerisinde girme ders çalışma esnasında telefonun açık olmasın falan eğer konu falan dinliyorsan ya videoları indirip dinle yada rahatsız etmeyin moduna al. Ders çalıştıktan sonra akşam yatmadan önce dizi izler yada instada falan gezersin ama mümkünse gün içerisinde asla kullanma.

Umarım iyi ve istediğin bir yeri tutturursun :)
Ek olarak: sınava 3 ay kalmışken geçen senelerin sınav kitapçıklarını internetten indirip yazdır ve deneme oluyormuş gibi çöz. 1. kaynaktan çıkmış soruları görmek en iyisi sonuçta

Umarım iyi ve istediğin bir yeri tutturursun :)
Ek olarak: sınava 3 ay kalmışken geçen senelerin sınav kitapçıklarını internetten indirip yazdır ve deneme oluyormuş gibi çöz. 1. kaynaktan çıkmış soruları görmek en iyisi sonuçta
Konular daha bitmedi. Kardeşimden biliyorum.

Bende senin gibi bıktım dershane okul derken hem yoruldum hem bıktım. Aslında LGS'ye kadar artı olarak da bilgisayarım yasaklandı ama en azından tatil günlerinde izin veriliyor ve oynayabiliyorum o çok iyi oluyor, mesela bugün 1 günlük kar tatili olduğu için bugün oynayacağım ama yarın kaldırmak zorundayım kısacası şu an hemen olsun bitsin kafasındayım o kadar bıktım.

Artık ders çalışasım gelmiyor.
Son aylarda çalışma isteğinizin gelmemesi oldukça doğal. Bir gün konu çalışmaktan ziyade geçmiş konuları tekrar edip sorusunu çözebilirsiniz. Kitap okumanızı da tavsiye ediyorum, insanı ciddi oranda rahatlatıyor kitap okuması yapmak.

Strese girmemen lazım hocam. Ben normalde ders çalışan biri değilimdir hiç hoşuma gitmez, sana örnek olmasın ama 2020'de LGS'ye girmeden önce de çalışmadım. Aklımda kalanlar ile 320 aldım ama puanıma göre daha düşük bir okula gittim. Sınav esnasında hiç çalışmamış halim ile stres olsaydım herhalde o hatırladıklarımı da unutup hiçbir şey yapamazdım. Çalışırken bir yandan da "Bıktım ders çalışmaktan" diye düşünürsen çalıştıklarının aklına gireceğini sanmıyorum. Sana ders çalışma hakkında taktik veremem ama mola vermek belki aklını rahatlatır. Sınavda da dinden başlayabilirsin mantık sorusu olduğundan fullemen kolay. Belki onun hepsini çözünce bi moral gelir, rahatlarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı