LGS'ye 48 gün kaldı

Merhaba, LGS'ye sadece 48 gün kaldı ve ben hâlâ çalışma sistemimi düzene oturtamadım. Özellikle fende çok konu eksiğim var. Sınava giren arkadaşlar tavsiye verebilir mi? Son 1.5 ay kala ne yapılmalı?

Şu an çıkacak soruları bilemem ama 2020 LGS üzerinden yorumlayacağım ayrıca 2021 LGS de.
Az çok benzeyecek diye düşünüyorum. Şunu söyleyeyim fen basittir ve yapabileceğini düşünüyorum. Matematik ve fen e ağırlık ver, zor deyip yapamamazlık etme zor olduğu için yap. İlk önce konu anlatımları izle ve izlerken A4 kağıdına önemli bulduğun yerleri not al, aldıktan sonra en az 3 defa çalış o A4 kağıdını ve o çalıştığın yerlerle alakalı sorular çöz soru bankandan, not artışlarını göreceksin, bizzat benim deneyip faydasını gördüğüm bir yöntemdir.

İyi çalışmalar. :)

Soğuk su iç demeyin...
1-)Konu eksiklerin var ise onları tamamla.Bunu kesinlikle yap.
2-)Hergün en az 1-1.5 saat konu tekrarı yap.
3-)LGS'de 90 soru var,günde bunun 3-4 katını net çöz.Önerim:270 Soru+1 Deneme.
4-)Boş soru çözme,her soruya en az bir kere bak çözümünü nasıl yaptığını kavra.Yapamadıklarını kesinlikle sor.
5-)Moralini yüksek tut,yapamam yapamam dersen beynin kabullenme sürecine geçer,sende bu sefer cidden soğuk su içmek zorunda kalırsın.
6-)Örnek soruları çöz,tek tek hepsinin çözümünü kavra.
7-)Dikkatini dağıtacak;telefon,oyun (vb.) en aza indir.Hatta oyun hiç oynamazsan daha iyi.
8-Her daim bir hedefin olduğunu ve başarabilecek potansiyelinin olduğunu tasdikle.
9-)Ve son olarak, günde 20 paragraf+5 Sözel Mantık+3 İnfografik Okuma+2 Mantık Muhakeme çöz,ve 30 dakika kitap oku.
Bu sınava bir kez gireceksin,unutma bazı şeylerden feragat etmelisin...Unutma 48 Gün yapılamayacak bir süre değil bu dediklerimi yaparsan amacına ulaşırsın...Başarılar.

Merhaba, LGS'ye sadece 48 gün kaldı ve ben hâlâ çalışma sistemimi düzene oturtamadım. Özellikle fende çok konu eksiğim var. Sınava giren arkadaşlar tavsiye verebilir mi? Son 1.5 ay kala ne yapılmalı?

Şu hatayı bir daha yapma bu konu hakkında konuşmamaya dikkat moral bozabilir insanlar (ailenle konuşabilirsin) özellikle sınav günü.

Dostum dönemin başında az çalışmayla 5 net yapıyordum şimdi yine az çalışmayla 12 net yapıyorum. Sende çok sıkarsan 14-15'e çıkma ihtimalin var.(Matematik)

Dostum dönemin başında az çalışmayla 5 net yapıyordum şimdi yine az çalışmayla 12 net yapıyorum. Sende çok sıkarsan 14-15'e çıkma ihtimalin var.(Matematik)
Hocam ilk denemede 5 netim vardı benim de, şimdi full geliyor. Önemli olan yanlışları değerlendirmek, gerisi çok iyi geliyor.

2 yıl önce girdim son 1 ay çalışıp 346 almıştım inşallah 400leri görürsün kardeşim bol bol deneme çöz. 1 saat çalış 15 dk ara ver.

Yeni konular

Geri
Yukarı