LGS'ye 5 ay kala çalışarak 420-450 arası alınır mı?

1 - Çözdüğün denemeleri analiz et konu eksiklerini gör.
2 - Konu eksiklerini tamamla.
3- Branş denemesi çöz.

Bu üçü de netlerin arttıracak şeyler. Bunları düzenli bir şekilde yaparsan rahatlıkla ulaşabilirsin o puana. Ancak şunu unutma ki senin için önemli olan puan değil , yüzdelik dilim. Eğer yüzdelik dilimin o okulun alacağı yüzdelik dilim içerisinde olursa girebilmen mümkün olur.

LGS kolay her türlü yapılır ama YKS için böyle 5 ay kala falan halledemessin haberin olsun.
Bildiği konu olmayan birisi YKS'de dediğiniz gibi yetiştirmeye bilir ancak az bi temeli bile olsa ben rahatlıkla ilk 100 bine girilebileceğini düşünüyorum. TYT tamamen sürenin dorğu kullanman soruları genel olarak basit. AYT ise tamamıyla bilgi. 1 - 1.5 aylık bir sürede TYT'de konu eksiklerini tamamlarsın. Kalan sürede de AYT'yi geliştirirsin. Zaten AYT sorularını çözdükçe TYT'nde gelişir.

Merhaba herkesin de bildiği gibi LGS'ye yaklaşık 5-6 ay falan kaldı fakat ben hala düzgün, tempolu bir şekilde çalışmadım ve şu ana kadar girdiğim denemelerin ortalaması yaklaşık 400 filan fakat benim istediğim lise yaklaşık 418 le kapatıyor. Sizce 5-6 ay kala düzeltebilir miyim ya da tavsiyeleriniz neler? Yazarsanız çok mutlu olurum.(benim yüzdelik dilimim %11 fakat istediğim lise geçen sene %7, 08 de kapatmış)

Halledersin. Test çözmüyor isen önce konu tekrar et sonra orta-kolay seviye test çözmeye başla LGS'nin zorluğuna göre alabilirsin alamayadabilirsin çünkü geçen yıl kolay soruldu bu bu yıl zor sorabilirler.

Geri
Yukarı