LGS'ye 5 ay kala çalışarak 420-450 arası alınır mı?

PeteseAB

Centipat
Daha fazla  
Merhaba herkesin de bildiği gibi LGS'ye yaklaşık 5-6 ay falan kaldı fakat ben hala düzgün, tempolu bir şekilde çalışmadım ve şu ana kadar girdiğim denemelerin ortalaması yaklaşık 400 filan fakat benim istediğim lise yaklaşık 418 le kapatıyor. Sizce 5-6 ay kala düzeltebilir miyim ya da tavsiyeleriniz neler? Yazarsanız çok mutlu olurum.(benim yüzdelik dilimim %11 fakat istediğim lise geçen sene %7,08 de kapatmış)

Son düzenleme:
Merhaba herkesin de bildiği gibi LGS'ye yaklaşık 5-6 ay falan kaldı fakat ben hala düzgün, tempolu bir şekilde çalışmadım ve şu ana kadar girdiğim denemelerin ortalaması yaklaşık 400 filan fakat benim istediğim lise yaklaşık 418 le kapatıyor. Sizce 5-6 ay kala düzeltebilir miyim ya da tavsiyeleriniz neler? Yazarsanız çok mutlu olurum.

Ben alınabileceğini düşünüyorum. 1.dönemdeki eksiklerini kapatıp düzenli çalışmaya başlarsan alabilirsin.

Sistemin nasıl çalıştığını bilmiyorsun. Çalışmamış olman normal. Yapılabilir ama hedeflemen gereken şey puan değil, sıralama. Bu sene 300 alırsın 50 binde olursun, önümüzdeki sene 250 alırsın yine 50 binde olursun. Soruların doğru cevaplanma sayısına göre önemi artar. Daha az doğru yapılan sorulardan daha yüksek puan alırsın. Bu da seni sıralamada senle aynı neti yapan birisi olsa bile öne taşır.

Merhaba herkesin de bildiği gibi LGS'ye yaklaşık 5-6 ay falan kaldı fakat ben hala düzgün, tempolu bir şekilde çalışmadım ve şu ana kadar girdiğim denemelerin ortalaması yaklaşık 400 filan fakat benim istediğim lise yaklaşık 418 le kapatıyor. Sizce 5-6 ay kala düzeltebilir miyim ya da tavsiyeleriniz neler? Yazarsanız çok mutlu olurum.

Alırsın 15 tatili güzel değerlendir 1. dönemdeki eksiklerini kapat.

Alınır neyin ne olacağı belli olmaz. Ayrıca asıl ortalamanı nisan-mayıs gibi görürsün çünkü tüm konular bitmiş olacak ve olduğun deneme tam konuları kapsayacak. Ara dersler mümkünse full tutmaya çalış diğer ana derslerde de çalışarak yükseltip hedefine ulaşırsın.
İyi çalışmalar, başarılar...

Sistemin nasıl çalıştığını bilmiyorsun. Çalışmamış olman normal. Yapılabilir ama hedeflemen gereken şey puan değil, sıralama. Bu sene 300 alırsın 50 binde olursun, önümüzdeki sene 250 alırsın yine 50 binde olursun. Soruların doğru cevaplanma sayısına göre önemi artar. Daha az doğru yapılan sorulardan daha yüksek puan alırsın. Bu da seni sıralamada senle aynı neti yapan birisi olsa bile öne taşır.
YKS değil hocam LGS

Ayrıca tavsiyem son 1 aya girdiğinizde konu tekrarı yapmayı çok takıldığınız yerler dışında bırakmanız ve denemelere ağırlık vermeniz. Hatta son 2-3 haftaya girdiğınizde konu tekrarını tamamen bırakıp sadece deneme çözmeniz ve denemelere odaklanmanız. Ve bu kadar çalışmanın sonucunda sınavdan 1 gün önce ders çalışmayı tamamen bırakmanız ve sevdiğiniz bir şeyi, hobinizi yapmanız. Umarım yardımcı olabilmişimdir başarılar.

Geri
Yukarı