LGS'ye az kaldı ve çalışamıyorum!

Kitap okuma alışkanlığım var, kitap okumayı da çok seviyorum, sosyal medya süresini vesaire azaltıyorum artık hafiften, 1 Ocak'tan itibaren program geçerli olacak, hepinize yardımlarınız için teşekkür ederim.O
Okuma alışkanlığın varsa kanka, bu sene çok kitap okumana gerek yok hatta 2. dönem kitapla zamanını harcama. Kitap okuyacağın zamanda paragraf soruları çöz, konu tekrarı yap. 1 ay içinde Okyanus paragrafı kesin bitir. Başarılar 👍 👍👍

Hocam radikal kararlar lazım size. Dersleri çok dikkatli dinleyin. Ders dışındaki zamanınızı test çözerek değerlendirin. Bilgisayar oyunlarını LGS sonrasına kadar bırakın. Zaten evdesin. Bol bol test çözün. Az zaman falan da kalmadı. 6 ay çok yeterli bir süre. Geçen yıl LGS öğrencisiydim ben de. Hatrı geçer bir puanla geçtim ve yaz boyu 1 soru bile çözmedim. Hem gereksiz de kasmayın kendinizi. Dünyanın sonu değil ya. Kitaba ayıracağınız süreyi teste ayırmanızı öneririm.

Bu arada matematikte Okyanus Master önermem, Tonguç dinamo yazmışsın ben kullanmadım ama kullanan çok arkadaşım vardı memnunlardı. Arı Yayınları VAR kitabı çıkmıştı geçen sene çok iyi bir kitaptı full yeni nesil tavsiye ederim (onun 2020 basımı çıktı mı bilmiyorum). Aklıma gelen kitap varsa yazarım.

Bu arada matematikte Okyanus Master önermem, Tonguç dinamo yazmışsın ben kullanmadım ama kullanan çok arkadaşım vardı memnunlardı. Arı Yayınları VAR kitabı çıkmıştı geçen sene çok iyi bir kitaptı full yeni nesil tavsiye ederim (onun 2020 basımı çıktı mı bilmiyorum). Aklıma gelen kitap varsa yazarım.
Deneyeceğim hocam, tam adını yazar mısınız?

Deneyeceğim hocam, tam adını yazar mısınız?
Arı Yayınları VAR kitabı geçen sene böyleydi yeni basım çıktı mı bilmiyorum. Bu da iyiydi ama sen olabildiğince güncel basımları takip et.
kitap.jpg

Ben son 1 ay kala her gün deneme çözdüm %7'lik dilime girdim hedefimde oydu zaten. Yani çok stres yapma bir de sınavda yapamadığını sallama yeter.

Ben son 1 ay kala her gün deneme çözdüm %7'lik dilime girdim hedefimde oydu zaten. Yani çok stres yapma bir de sınavda yapamadığını sallama yeter.
Aynen sallamamanın önemini kendimden biliyorum. LGS'de bir boş bıraktım, çıkışta babam sallasaydın diyordu ama diyelim ki salladım ve tutturamadım şu an okuduğum liseye giremeyebilirdim.

Görünüşe göre bu konuda pek iradeli davranamıyorsun öncelikle bilgisayarını kaldır ve ailen ile bu durum hakkında forumda ki gibi konuş(bu dönemde zor ama) matematik için kendine özel hoca tutabilirsin,veya okulundan tanıdığın rehber hocan ile görüş seni disiplinli olman konusunda yani hazırlanan ders programına uyman konusunda takibe almasını,kontrol etmesini rica et.

Görünüşe göre bu konuda pek iradeli davranamıyorsun öncelikle bilgisayarını kaldır ve ailen ile bu durum hakkında forumda ki gibi konuş(bu dönemde zor ama) matematik için kendine özel hoca tutabilirsin,veya okulundan tanıdığın rehber hocan ile görüş seni disiplinli olman konusunda yani hazırlanan ders programına uyman konusunda takibe almasını,kontrol etmesini rica et.
Ailem bana bu konu hakkında yardımcı olmaz, babam hele eğitimim umurunda değil bir an önce liseyi bitirip işe girmemi istiyor, annem desen evden işe işten eve, ablam dershaneye gönderdiği 3-4 bin liranın boşa gitmemesi için sadece çalış diyor, bu süreçte tek başıma kaldım, gittikçe umutlarım tükeniyor belki lise kazanabilirim, belki kazanamam bilemem ama iyi bir lise kazanmazsam liseyi açıktan bitireceğim kesin.

Yeni konular

Geri
Yukarı