LGS'ye çalışamadım

Dönem başı, hatta 7. sınıftan yavaş yavaş çalışmaya başlamalıydın. Sınavının olduğunu da hatırlaman güzel bir şey.

Kalan 26 günde boyuna deneme çözerek hazırlanmanı öneririm. En azından ortalama bir puan elde et.

Selam, öncelikle iyi günler herkese. 2021 LGS'ye yaklaşık 26 gün kaldı ve çok az çalıştım. Hatta hiç çalışmadım desek daha makul olur. Ve bende gerçekten tedirginleşiyorum, hep aklıma geliyor. Ara sıra test açıp 10 soru falan çözüp bırakıyorum. Ne yapmam gerektiğimi bilmiyorum. Tavsiye verirseniz çok sevinirim!

İyi forumlar.
Burada konu açtığınıza göre siz de oyun oynamak istiyorsunuz demektir. Her şey için geç değil diyenler içinse insanların 8-10 ay kadar hazırlanıp girdiği sınava 9 ay yatıp 1 ay kala çalışmak her insanın işi ve kaldırabileceği bir şey değildir. Hâlâ burada konu açıyor olmanız sizin ne kadar iradesiz bir insan olduğunuzun kanıtıdır. Sizin iradeniz yoksa, maalesef bizim yapabileceğimiz hiç bir şey yok. Paşa paşa girip 300'ünüzü alıp çıkacaksınız (veya daha düşük). Kusura bakmayın, dost acı söyler.
@444065 hocam konuya bakabilir.

Selam, öncelikle iyi günler herkese. 2021 LGS'ye yaklaşık 26 gün kaldı ve çok az çalıştım. Hatta hiç çalışmadım desek daha makul olur. Ve bende gerçekten tedirginleşiyorum, hep aklıma geliyor. Ara sıra test açıp 10 soru falan çözüp bırakıyorum. Ne yapmam gerektiğimi bilmiyorum. Tavsiye verirseniz çok sevinirim!

İyi forumlar.

Hocam öncelikle sınavda başarılar. Eksik konularınız varsa eksiklerinizi kapatın çünkü sınavda soruların üstünde bilgi vermeyecekler. Sınava iyi hazırlanıp girenlerden biriyim ancak çok da aman aman bir yüzdelik yapmadım (%7.61) ve şunu söylemeliyim. Bu sınav tamamen senin sınav ortamına alışkanlıgını, sınav anındaki stresini ve zaman yönetiminini ölçüyor. Tabii ki bilgi de önemli ama sen o sırada aklına kötü bir şey getirirsen veya dikkatini dağıtırsan soruyu baştan okumak zorunda kalabilirsin. Bir sorunun neredeyse bir sayfayı doldurdugunu varsayarsak bu en son isteyeceğiniz şey olur.

Maalesef bu saatten sonra elinizden pek bir şey gelmez. Dediğim gibi konu eksiklerinizi kapatın ve süre tutarak deneme çözün denemedeki yanlışlarınıza göre de konu tekrarı yapabilirsiniz.

Ben günde yaklaşık 300 soru çözüyorum ve her hafta deneme oluyorum. Tam kapanma bittikten sonra her gün branş denemesi olacağım. Deneme netlerim 80 civarı oluyor. Ben Atatürk Anadolu Lisesi'ni hedefliyorum. İnşallah hak eden herkes iyi bir lise kazanır. Ama senin hedefin %10 civarı ise geç değil. Her gün 150 soru ile başla 1 hafta boyunca sonra 200'e çık o zaman olur. Bir de zeka lazım tabii :)

Sen en kötüsüsün.

Hocam ben son 25 günde çalıştım o zamanki lise sınavına fakat siz 25 günde çalışmayın. Önerim kendinizi ödüllerin videolar çok işinize yarar.

İyi forumlar.
Matematik çalış hocam matematik sözel kısımı okuma yazma biliyorsan yorum ve muhakeme yeteneğin varsa zaten 50 sorudan 30-40 ını rahatlıkla yapıyorsun matematik ve fen den de 10 tane net yapabilirsen ortalama bir puan alırsın 350-410 arası işini görür mü bilemem ancak son 26 günde çalışmayla iyi bir başarı elde etmen imkansız.

Burada konu açtığınıza göre sizde oyun oynamak istiyorsunuz demektir. Her şey için geç değil diyenler içinse insanların 8 10 ay kadar hazırlanıp girdiği sınava 9 ay yatıp 1 ay kala çalışmak her insanın işi ve kaldırabileceği bir şey değildir. Hala burada konu açıyor olmanız sizin ne kadar iradesiz bir insan olduğunuzun kanıtıdır. Sizin iradeniz yoksa, maalesef bizim yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Paşa paşa girip 300'ünüzü alıp çıkacaksınız (veya daha düşük). Kusura bakmayın dost acı söyler.

Sen yapamadın diye o yapamayacak değil, eğer netleri şu an 75 falansa gayette 430'a kadar çıkabilir.

Sen yapamadın diye o yapamayacak değil, eğer netleri şu an 75 falansa gayette 430'a kadar çıkabilir.
Ben yapamadım diye mi? 😂 Güldürmeyin beni hocam. 9 aydır çalışmayan yatan bir insanın netleri 75 falan olamaz, en fazla 40 olabilir. Ve LGS sonucumu ss li atabilirim size dc den.

Konu eksiğiniz varsa kusura bakmayın ama geç kaldınız. Ama yok konu eksiğim yok sadece netlerimi yükseltmek istiyorum diyorsanız gayet yeterli bir süre. Ama galiba sizin çoğu konudan eksiğiniz var. Geç kaldınız.

Geri
Yukarı