LGS'ye çalışmadım ne yapmalıyım?

Bende hiç çalışmamıştım, 250 civarı puan almıştım 2 sene önce, pişman mıyım hayır, çünkü evime yakın ve sevdiğim bir lisedeyim :)

Fakat keşke siz çalışsaydınız, 2 sene önce ile günümüz aynı değil, 1 puan bile hayati öneme sahip olabiliyor.
Aynı sene girmişiz hocam.

Aynı sene girmişiz hocam.
Şimdi 10.sınıfsınız değil mi ?

Ben geçen sene çok çalıştım günde 600-700 soru çözdüm okulum özel olduğu için okulada fazla gitmedim 485 aldım. Şu an keşke o kadar çalışmasaymışım diyorum LGS için. İyi bir okulda senden çok daha iyi insanlar oluyor ve moralini bozuyor dersler zor geliyor çalışmak istemiyorsun. Umarım OBP ile ortalama bir liseye gidebilirsin.

1. 6 7 ve 8 etkiliyor dönem sonu puanını
2. Senin hangi alanda da iyi olduğun çok önemli sayısalsa sözele hiç girme yada tam tersi (Çünkü 3 yanlış bir doğruyu götürüyor)
3. ayrıca herkes lgsye girip anadolu, fen vs. lisesine girecek diye bir şey yok.
4. Meslek lisesine gitsen bile okulları araştır hangisi daha iyi
5. Benim lgs puanım ortalamaydı ve şuan MTAL'e gidiyorum (okul dil okulu ve dil okumak istiyordum gayet memnunum)
6. Sakın fen ve matematiğe bulaşma anladıklarını yap
(torpille bir yerlere girmeye çalış pek etik değil ama neyse :D)

1. 6 7 ve 8 etkiliyor dönem sonu puanını
2. Senin hangi alanda da iyi olduğun çok önemli sayısalsa sözele hiç girme yada tam tersi (Çünkü 3 yanlış bir doğruyu götürüyor)
3. ayrıca herkes lgsye girip anadolu, fen vs. lisesine girecek diye bir şey yok.
4. Meslek lisesine gitsen bile okulları araştır hangisi daha iyi
5. Benim lgs puanım ortalamaydı ve şuan MTAL'e gidiyorum (okul dil okulu ve dil okumak istiyordum gayet memnunum)
6. Sakın fen ve matematiğe bulaşma anladıklarını yap
(torpille bir yerlere girmeye çalış pek etik değil ama neyse :D)
(ben torpille girecektim de olmadı :d)

Ben geçen sene çok çalıştım günde 600-700 soru çözdüm okulum özel olduğu için okulada fazla gitmedim 485 aldım. Şu an keşke o kadar çalışmasaymışım diyorum LGS için. İyi bir okulda senden çok daha iyi insanlar oluyor ve moralini bozuyor dersler zor geliyor çalışmak istemiyorsun. Umarım OBP ile ortalama bir liseye gidebilirsin.

Kendim OBP hesaplayınca Anadolu liseleri filan çıkıyor ne kadar doğru bilemem.
Baktigimda bunlar çıkıyor.

1. 6 7 ve 8 etkiliyor dönem sonu puanını.
2. senin hangi alanda da iyi olduğun çok önemli sayısalsa sözele hiç girme ya da tam tersi (çünkü 3 yanlış bir doğruyu götürüyor)
3. ayrıca herkes LGS'ye girip Anadolu, fen vs. lisesine girecek diye bir şey yok.
4. meslek lisesine gitsen bile okulları araştır hangisi daha iyi.
5. benim LGS puanım ortalamaydı ve şu an Mtal'e gidiyorum (okul dil okulu ve dil okumak istiyordum gayet memnunum)
6. sakın fen ve matematiğe bulaşma anladıklarını yap.
(Torpille bir yerlere girmeye çalış pek etik değil ama neyse :D)

(Ben torpille girecektim de olmadı :d)

İyikide girememişsiniz.
Kul hakkına girmekten iyidir.
Bir de utanmadan gülücük yapıyorsun.

Arkadaşlar moralim bozuk LGS'ye hiç çalışmadım ne yapacağım bilmiyorum sadece 6,7 hesaplanıyormuş ortalamamda 6. 75,666 7. 58. Sizce ne yapmalıyım? Kötü yorumlar gelecek ama bunu ben istedim çalışsam gelmezdi büyük ihtimal. (Kafamdaki düşünce şöyleydi çalışsam bile unutkanım boşa çalışırım gibi sözler.)

6. sınıf sizde pandemiye denk gelmişti nasıl 75 ortalama yapmayı becerdin? Bari derslere girip alta alsaydın derste varmış gibi gösterseydin kendini. Artık yapabilecek bir şey yok. Tonguç yeni videolar paylaşmıştır onları izle bir şeyler öğrenirsin bari sınava bom boş girmezsin.

Lise evet karakter gelişimi olarak önemli bir yer ama önemli olan YKS. Bu 4 yılı sıkı tutup ders çalışırsanız bilkent, ODTÜ, İTÜ gibi üniversiteler sizin hangi liseden geldiğinize bakmaz. Moralinizi yüksek tutun ders çalışın. Olumlu bakarsan şimdiki yaptığın hatayı YKS'de yapmazsın diye düşünüyorum. Gireceğin liseyi iyice araştır çünkü dediğim gibi davranış ve karakter şekillenmesi tam bu yıllarda oluyor. Başarılar dilerim.

Geri
Yukarı