LGS'ye gireceğim fakat daha 3. sınıf sorularını çözemiyorum

Nepeva

Zeptopat
Daha fazla  
LGS'ye gireceğim fakat daha 3. sınıf sorularını çözemiyorum. Korona başladığından beri ne kitap okudum, ne test çözdüm, ne de canlı dersleri dinledim. Dinlemeyi denedim, çalışmayı denedim. Uğraştım fakat bir şey başaramadım. Anlamıyorum bile.

1628163931055.png

Büyük düşüş var. Ne yapmalıyım?

LGS'ye gireceğim fakat daha 3. sınıf sorularını çözemiyorum. Korona başladığından beri ne kitap okudum, ne test çözdüm, ne de canlı dersleri dinledim. Dinlemeyi denedim, çalışmayı denedim. Uğraştım fakat bir şey başaramadım. Anlamıyorum bile.

Eki Görüntüle 1128613
Tek çare ders çalışmak.

Eki Görüntüle 1128613
İnternetten eksik olan dersleri çalış. Hocalardan ek ders iste. Ailene durumu anlatabilirsen özel öğretmen tut.

Kardeşim maalesef senin temelin pek sağlam değil öyle gözüküyor son zamanlarda salmışsın ama önünde 1 sene var çalışmak için başarabilirsin bence 9. sınıfa geçmiş birisi olarak tavsiyelerim:

Bence şimdi sen temelden başla çalışmaya üslü ifadeler veri analizi falan bak işte 5-6-7. sınıf konularına internetten videolar izle ders videoları daha şimdiden başla çalışmaya ama hiç aksatmaman lazım çalışmayı, düzenli olman lazım başka türlü hayatta olmaz çalışman lazım. Tamam bazen sıkılabilirsin bende çok sıkıldığım bunaldığım zamanlar oldu ama sakın pes etme.

Kitap da okumayı sakın unutma zaman kaybı olarak görebiliyor bazıları ama sakın öyle düşünme çok yararı dokunuyor, hem okuman hızlanıyor bu da soruları daha kolay anlaayıp çözmene yardımcı olur hem de konuşman falan güzelleşir yararı çok yani.

Başarılar kardeşim :) ...

LGS, YKS gibi bir sınav değil. Tek yıldan sorumlusun. Bir şekilde başlaman gerekiyor. Rakiplerinizin çoğu çalışmayı akıllarına bile getirmiyordur. Şimdi başlayıp düzenli çalışsanız 10 ayda halledersiniz.

Düzenli ve programlı bir şekilde çalışmalısınız, bunun için okulun "Rehberlik Servisinden" yardım alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı