Bu sene LGS'ye gireceğim ve hiç çalışasım gelmiyor

Screamy

Hectopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Daha fazla  
LGS'e gireceğim ama moral motivasyonum çok düşük. Bir ara yapmaya başladım 45 nete kadar çıktım ama ramazandan sonra sıkıldım. Oyun oynamaya başladım neredeyse 1.5 ay kaldı ne yapacağım bilmiyorum.

Yaptığım Max netler:
  • Türkçe: 16D 4Y.
  • İnkılap: 10D.
  • Din: 9D 1y.
  • İngilizce: 8D 2Y.
  • Fen: 10D 5Y.
  • Matematik: 2D.

Şurada 1,5 ay kalmış birazcık dişini sıkmak yerine lise, üniversite hayatını ve sonraki tüm hayatını riske atıyorsan sen bilirsin. Bu iş ciddi. Şimdi bırak motivasyon aramayı. Motivasyon arayacak zaman değil. Dişini sıkacaksın. Sonra anlarsın bu 1,5 ayın değerini.

Sana şu an ne kadar ciddi geliyor bilmiyorum ama etrafındaki insanlar senin karakterini belirleyecek. Kıytırık bir liseye gidersen nadir değerli insanlar hariç çoğu beş kuruş etmeyen insanlar olacak. Belki de sana zorbalık yapacaklar. Var böyle şeyler 6 7 sene önce en yakın arkadaşım yaşamıştı. Git çalış 4 sene oflaya puflaya okuma.

LGS'e gireceğim ama moral motivasyonum çok düşük. Bir ara yapmaya başladım 45 nete kadar çıktım ama ramazandan sonra sıkıldım. Oyun oynamaya başladım neredeyse 1.5 ay kaldı ne yapacağım bilmiyorum.

Yaptığım Max netler:
  • Türkçe: 16D 4y.
  • İnkılap: 10D.
  • Din: 9D 1y.
  • İngilizce: 8D 2y.
  • Fen: 10D 5y.
  • Matematik: 2D.

Çalışma mesleğe git amele ol asgari ücretle çalış.

Hocam bu netleriniz emin olun mükemmel. Şuan tahmini 370-380i geçtiniz. Hedefinizdeki liseyi kazanmanız zor değil. Matematik ve fen derslerine çok çalışırsanız ki matematikten 6 net yapmanız bile sizin şuanki puanınızdan 20 puan arşa çıkaracaktır, fende de emek verirseniz yaparsınız. Pes etmeyin, oyunlarda aklınız evet kalacak okulu, dersleri sevenlerde ödev yapmayı, sınava hazırlanmayı sevmiyor ama zorundalık. Hazirana şurda 2 ay kaldı, 2 ay dişinizi sıkın sonra yazın paşalar gibi oyun oynarsınız ve kazandığınız liseye gururla bakarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı