Bu sene LGS'ye gireceğim ve hiç çalışasım gelmiyor

Mesleğe giden amele mi oluyor :D ben meslekteyim gayetde memnunum yazılım okuyorum C# HTML5 mobil uygulama programlama grafik tasarım ve robotik dersler görüyorum. Yazık.

Sadece senin bölümün için geçerli dostum
Adam metal işlerinde fabrikaya giriyor ağır işte çalışıyor
Elektrik bölümünde okuyor gidiyor dükkan açıyor oda tutturursa iş yapıyor
Motor bölümü tesisat bölümü makine CNC bölümü gibi birçok bölüm var sadece birkaç adet elle tutulabilir amelelik tarzı iş yapmayacağın meslek var. Yazdığım meslekler kötü değil hepsi birbirinden güzel önemli meslekler fakat ülkenin işsizlik olanı çalışma şartlarına bakılacak olunursa önümüzdeki 3 4 yıl meslek lisesi mezunları iş bulurken ya da çalışırken şartlardan dolayı zorluk çekecektir.

Çalışmazsan bir alt liseye gidersin ama orada da çalışıp çok güzel bir iş, üniversite kazanabilirsin. Ama sen şimdi çalışmak istemiyorsun ileride de çalışmazsınız. Sana tavsiyem ne olmak istediğine karar ver çevrendeki okulları araştır hangi bölüm iyi vb. diye beğenirsen mesleğe, M. T. A. L. vb. git. Üniversite hedefin varsa çalış, meslek lisesinden de çok iyi üniversiteye gidersin fakat diğer liseler bir tık daha önde.

Lgs de çalışmayıp okul kazanan arkadaşlarım çok oldu. Bende aynı şekilde 1 ay çalışıp kazandım. Matematiğe biraz önem versen kurtarırsın gibime geliyor kardeşim. İyi dersler

Yeni konular

Geri
Yukarı