LGS'ye gireceklere tavsiyelerim

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Merhaba.

Yarın LGS var ve son gün de olsa birkaç tavsiyem olacak. Öncelikle ben mükemmel bir puan yapmadım: 300 puan yaptım. Umarım faydam dokunur.

1. tavsiyem: Sakin kalabilmenizdir. Ben sınava çok rahat gitmiştim. Sanki normal bir sınava girecek rahatlığındaydım. Ve sınava hiç çalışmamıştım. Hiç çalışmadan 300 puan yapmıştım. Bunun asıl nedeni de sakinlik olduğunu düşünüyorum.

2. tavsiyem: Soru sohbeti yapmayın. 45 dakikalık mola var diye biliyorum. Bu molada arkadaşlarınızla vs. soru muhabbeti yapabilirsiniz. Size tavsiyem, bu konuyu konuşmamanız olacaktır. Çünkü herkes farklı cevap yapacağı için kafanız iyice karışacak ve stres yapacaksınız.

3. tavsiyem: Sürekli aynı şeyleri kendinize demeyin. "Ben başarırım" veya "ben başaramam" söylemlerde bulunmayın. Başaracağınızı zaten biliyormuş gibi sınava girin ve bunları sürekli tekrar etmeyin. Kafanız karışacak ve yeni düşüncüler üreterek kendinizi strese sokarsınız.

4. tavsiyem: Heyecanlanmayın. Ben LGS için sınıfıma gidip oturmuştum. Sonra sınav zamanı gelmişti ve kağıtlar dağıtılmaya başlanmıştı. Ben heyecandan soruları çözmeye başlamıştım. Sonra görevli fark etti ve kağıdı alıp 5 dakika sonra vermişti. Tabii siz buna güvenmeyin, siz böyle yaparsanız vermeyebilir. Bize denk gelen görevli insaflıydı. Zaten heyecandan öyle yapmıştım.

5. tavsiyem: Sınavdan sonra rahatlayın ve dinlenin. Sınavdaki sorularınızı vs. düşünmeyin. Yayınlanan cevap anahtarına bakmayın bile. Sadece rahatlayın, oyun vs. oynayın.

LGS'ye gireceklere başarılar dilerim. LGS'ye girmiş üyeler de tavsiyelerde bulunabilir :)

Merhaba.

Yarın LGS var ve son gün de olsa birkaç tavsiyem olacak. Öncelikle ben mükemmel bir puan yapmadım: 300 puan yaptım. Umarım faydam dokunur.

1. tavsiyem: Sakin kalabilmenizdir. Ben sınava çok rahat gitmiştim. Sanki normal bir sınava girecek rahatlığındaydım. Ve sınava hiç çalışmamıştım. Hiç çalışmadan 300 puan yapmıştım. Bunun asıl nedeni de sakinlik olduğunu düşünüyorum.

2. tavsiyem: Soru sohbeti yapmayın. 45 dakikalık mola var diye biliyorum. Bu molada arkadaşlarınızla vs. soru muhabbeti yapabilirsiniz. Size tavsiyem, bu konuyu konuşmamanız olacaktır. Çünkü herkes farklı cevap yapacağı için kafanız iyice karışacak ve stres yapacaksınız.

3. tavsiyem: Sürekli aynı şeyleri kendinize demeyin. "Ben başarırım" veya "ben başaramam" söylemlerde bulunmayın. Başaracağınızı zaten biliyormuş gibi sınava girin ve bunları sürekli tekrar etmeyin. Kafanız karışacak ve yeni düşüncüler üreterek kendinizi strese sokarsınız.

4. tavsiyem: Heyecanlanmayın. Ben LGS için sınıfıma gidip oturmuştum. Sonra sınav zamanı gelmişti ve kağıtlar dağıtılmaya başlanmıştı. Ben heyecandan soruları çözmeye başlamıştım. Sonra görevli fark etti ve kağıdı alıp 5 dakika sonra vermişti. Tabii siz buna güvenmeyin, siz böyle yaparsanız vermeyebilir. Bize denk gelen görevli insaflıydı. Zaten heyecandan öyle yapmıştım.

5. tavsiyem: Sınavdan sonra rahatlayın ve dinlenin. Sınavdaki sorularınızı vs. düşünmeyin. Yayınlanan cevap anahtarına bakmayın bile. Sadece rahatlayın, oyun vs. oynayın.

LGS'ye gireceklere başarılar dilerim. LGS'ye girmiş üyeler de tavsiyelerde bulunabilir.

LGS bugün dostum.

Merhaba.

1. tavsiyem: sakin kalabilmenizdir. Ben sınava çok rahat gitmiştim. Sanki normal bir sınava girecek rahatlığındaydım. Ve sınava hiç çalışmamıştım. Hiç çalışmadan 300 puan yapmıştım. Bunun asıl nedeni de sakinlik olduğunu düşünüyorum.

2. tavsiyem: soru sohbeti yapmayın. 45 dakikalık mola var diye biliyorum. Bu molada arkadaşlarınızla vs. soru muhabbeti yapabilirsiniz. Size tavsiyem, bu konuyu konuşmamanız olacaktır. Çünkü herkes farklı cevap yapacağı için kafanız iyice karışacak ve stres yapacaksınız.

3. tavsiyem: sürekli aynı şeyleri kendinize demeyin. "ben başarırım" veya "ben başaramam" söylemlerde bulunmayın. Başaracağınızı zaten biliyormuş gibi sınava girin ve bunları sürekli tekrar etmeyin. Kafanız karışacak ve yeni düşüncüler üreterek kendinizi strese sokarsınız.

4. tavsiyem: heyecanlanmayın. Ben LGS için sınıfıma gidip oturmuştum. Sonra sınav zamanı gelmişti ve kağıtlar dağıtılmaya başlanmıştı. Ben heyecandan soruları çözmeye başlamıştım. Sonra görevli fark etti ve kağıdı alıp 5 dakika sonra vermişti. Tabii siz buna güvenmeyin, siz böyle yaparsanız vermeyebilir. Bize denk gelen görevli insaflıydı. Zaten heyecandan öyle yapmıştım.

5. tavsiyem: sınavdan sonra rahatlayın ve dinlenin. Sınavdaki sorularınızı vs. düşünmeyin. Yayınlanan cevap anahtarına bakmayın bile. Sadece rahatlayın, oyun vs. oynayın.

LGS'ye gireceklere başarılar dilerim. LGS'ye girmiş üyeler de tavsiyelerde bulunabilir :)

Kafan nerede bilmiyorum ama LGS şu anda yapılıyor.

Geri
Yukarı