LGS'ye girmedim, liseye nasıl yerleştirileceğim?

Şu adrese dayalı yerleştirme sisteminde kimse eline metreyi alıp kimin evi daha uzak yakın diye ölçmeyecek. Kontejyan 150 diyelim Orayı tercih edenlerin okul ortalaması en yüksek ilk 150'yi alacaklar.

ya neden lütfen ya zaten çok üzgünüm bide sen yapma :(
Yapacak bir şey yok. Kendi yaptığını çekmek zorundasın. Ben TEOG'dan 366,2119 puan aldım bu sene lise 2'ye geçtim bu arada. İstediğim okul 359.357'den 411,xxx küsurlara çıkınca ikinci anadolu lisesine gitmek zorunda kaldım ki nakil döneminde oraya gitseydim orası bile tutmayacaktı. Yani kısaca artık okullar şube kapatıyor, kontejanlar azalıyor. Anadolu Lisesi'ne giremezsin ama Mesleki Teknik grubuna gidersin. İlgi duyduğun bir alan varsa oraya tercih yap.
şimdi girme şansım yokmu :(
Hayır yok. Sınav günü girmeniz gerekiyordu.

Arkadaşlar 8. sınıfı bitirdim ve LGS sınavına girmedim. Okul ortalamam 61. liseye nasıl yerleştirileceğim bilmiyorum. Evimin yakınında fisun yönder Anadolu lisesi var bazıları diyor girersin adrese dayalı olduğu için, bazıları da diyor giremezsin. Şu an çok üzgünüm. Fisun yönder Anadolu lisesi sınavsız alıyor ama okul ortalamam 61 sizce girebilir miyim? :(

Adam yanımda çıktı yala bende oradayım :)

Yeni konular

Geri
Yukarı