LGS'ye günde kaç saat çalışılmalı?

Daha fazla  
Merhaba LGS'ye son 3 ay kaldı hiç çalışmadım günlük kaç saat çalışmalıyım? Sayısalda kötüyüm temelim yok geç kalmış olabilirim ama hala şansım var. Günlük kaç saat çalışmam lazım. Kaç soru çözmem lazım?
Güzel bir yer en azından 400 ve üstü için.

Son düzenleme:
Hocam az da olsa geç kaldınız. 3 ay sürede düzenli çalışma ile 450 üstü almanız zor değil. konuları bilmiyorsanız konu anlatım çalışın, bilip de pekiştirmek için konu testi çalışın, sınav için deneme çözün. ne kadar eksiğiniz var ise o kadar çalışın. benim 8. sınıfta 64 gün devamsızlığım vardı günde 2 saat konu anlatım 1 tane o deneme hangi ders sen karar ver, birde konu testi 2-3 tane yani bazı günler 1.5-2 saat bazen kütüphane ile birlikte 9 saati buluyordu mecburen umarım anlamışsınızdır.

Hocam az da olsa geç kaldınız. 3 ay sürede düzenli çalışma ile 450 üstü almanız zor değil. konuları bilmiyorsanız konu anlatım çalışın, bilip de pekiştirmek için konu testi çalışın, sınav için deneme çözün. ne kadar eksiğiniz var ise o kadar çalışın. benim 8. sınıfta 64 gün devamsızlığım vardı günde 2 saat konu anlatım 1 tane o deneme hangi ders sen karar ver, birde konu testi 2-3 tane yani bazı günler 1.5-2 saat bazen kütüphane ile birlikte 9 saati buluyordu mecburen umarım anlamışsınızdır.
Hocam 64 gün devamsızlık nasıl oluyor? Hepsini sildirebildiniz mi? Bende okul açıldığında gitmemek istiyorum ama ya silmezlerse diye korkuyorum.

Hocam 64 gün devamsızlık nasıl oluyor? Hepsini sildirebildiniz mi? Bende okul açıldığında gitmemek istiyorum ama ya silmezlerse diye korkuyorum.

Ortaokulda sildirmene gerek yok devamsızlıktan kalmıyorsun, 55 gün e okulda resmi gözüküyordu benim 8. sınıfta, hani ortaokulda zaten kalmıyorsun son senen olduğu için istediğin kadar gitme problem asla olmaz.

Hocam 14 karantina 20 özürlü etti 34. 15 keyfi devamsızlık etti 49. 15 günde kaçtığım ya da dersten çıkıp hava aldığım süredir. 8. sınıfta okulumunuz bırakmadığını öğrenince böyle bir şey çıktı ortaya şu an lisedeyim 3 gün devamsızlık var şaşıyorum kendime.

3 ayda 450 zor hocam. Çok zorlaştı yeni nesil sorular.

Şimdiye kadar hiç çalışmayıp 10 saat çalışman lazım desek de çalışmayacağın için çok da bir önemi yok. Gerçekten bir hedefin varsa ve doğru mentaliteyi kurarsan bu 3 ayda o hedefe mutlaka ulaşırsın. Ama bunu insanlara kaç saat çalışman gerektiğini sorarak da yapamazsın. Bilmem anlatabildim mi.

Şimdiye kadar hiç çalışmayıp 10 saat çalışman lazım desek de çalışmayacağın için çok da bir önemi yok. Gerçekten bir hedefin varsa ve doğru mentaliteyi kurarsan bu 3 ayda o hedefe mutlaka ulaşırsın. Ama bunu insanlara kaç saat çalışman gerektiğini sorarak da yapamazsın. Bilmem anlatabildim mi.
3 ayda 400 üstü yapılır. 10 saat çalışmaya gerek yok.

En fazla 4-5 saat. Soru sayısı ve saatini kendin belirlemen lazım. En verimli olacak biçimde ayarla. Soru sayısı ve saat önemli değil. Önemli olan aldığın verim. Çalışırken denemelerde en düşük yaptığına yoğunluk ver. 1 ayda 60 puan artırdım.

Teşşekürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı