LGS'ye nasıl hazırlanılmalı?

sourcee

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. 8. sınıfım ve LGS'ye hazırlanıyorum. İyi puan almak için nasıl çalışmalıyım? Hangi derslere daha çok çalışmalıyım? Yardım edenlere teşekkürler.

LGS için ekstra bir şeye gerek yok günlük gördüğün dersleri tekrar edip test çöz ingilizcede ezber yap matematik çeşitli sorular çöz.

En çok matematik, Türkçe ve fen derslerine çalışmalısınız özellikle matematik. Diğerlerine de çalışın tabii ki. Türkçe fen ve matematik 4 puan diğer dersler 1 puan getirir size. Her gün tekrarlar yapıp dersi iyi dinlerseniz sorun yok. Kitap okumaya ve her gün paragraf çözmeye başlarsanız sıkıntı çıkmaz fakat dershaneye yazılmanızda büyükçe bir fayda var.

Merhaba. 8. sınıfım ve LGS'ye hazırlanıyorum. İyi puan almak için nasıl çalışmalıyım? Hangi derslere daha çok çalışmalıyım? Yardım edenlere teşekkürler.
Paragraf çöz, kitap oku.

Düzenli soru çöz.
Ana derslerden 30 tercihen 40, ara dersleri sallasan fullersin zaten.

Oyun eğer oynuyorsan bu 1 sene için oynama, sosyal medyada takılıyorsan takılma. Hatta tercihen yine burayı bile bırak. Derslerini iyi dinle. Dersi kaynatan tayfadan uzak dur. Dersi derste dinlemek çok işine yarayacak.

Deneme sonuçlarının analizini yap ve asla pes etme.

Başarılar!

Aşırı çalışmana gerek yok. Günlük tekrarlarını yap test çöz yeter.

Bende yeni 9 a geçtim LGS den de düşük bir puan aldım çalışmama rağmen en önemli matematik tabiki fen ve Türkçe bir şekilde hallolur
Bence sıralama böyle olmalı

Mat-Fen-türkçe-ing-sosyal-din
Puanım 370 idi galiba saçma saçma yanlışlar yapmıştım heyecan kontrolü ve doğru okuma çok önemli

Her dersin kazanımından başla, sakın yeni nesilden başlayayım deme. Çok kazanım çözerek yeni nesil çözme yetisi kazanacaksın. Yeni nesillerde de kolay yeni nesillerden başlayarak orta ve kolaya yüksel.

Yeni konular

Geri
Yukarı