LGS'ye nasıl hazırlanmalıyım?

Merhaba, bugün size bir konu hakkında danışmak istedim. Başlıktaki gibi ban yedim. 24 Ocak'ta açılacak. Ama şöyle bir şey var. Ben LGS öğrencisiyim bu sene ve oyunlara zaten ara vereceğim. Yanlış anlaşılmasın kendimi övmüyorum ama üst düzey denilebilecek bir öğrenciyim. Galatasaray lisesi istiyorum çünkü hem Fransızca öğretim görmek cazip geliyor hem de eğitimi çok güzel diye duydum. Konumuza dönersek, dediğim gibi zaten bırakacaktım ama burada 1 aylık bir süre var. Sizce bunun olması iyi bir şey mi? Bu 1 ayı ekstra LGS başlangıç kursu aldığım için değerlendireceğim zaten ama yazı dilediğim gibi geçirmek istiyordum. Hem lise tecrübesi seçim tercihi hem de bu duruma vermem gereken tepkiyi konuşursak sevinirim. İlginiz için teşekkürler.

Galatasaray istiyorsun bu gayet güzel ama maalesef kazanamazsın dostum. Bilgisayarı ve oyunları seviyorsun daha kötüsü Valorant gibi sonsuz bir oyunu seviyorsun. Sana şunu açıkça söyleyeyim bilgisayar ve ders bir arada olmuyor yani eğer nitelikli bir lise ya da Galatasaray gibi üst düzey bir lise istiyorsan oyunu hayatından çıkarmak zorundasın. Ben de senin gibiydim ama ben o kadar Galatasaray hedeflemiyordum, biraz daha hedefim düşüktü. Oyuna başladım bıraktım vs. Ama unutamıyorsun test çözerken hep aklının bir köşesinde kalıyor. Ve ban yemişsin oyun oynamak sana daha fazla cazip gelecek ben iradesi sağlam biriyim desen bile olmuyor. Baştan 7.sınıfta bırakman lazımdı oyunları. Konuya gelirsek bunun olması kötü çünkü şimdi hiç aklından çıkmayacak. Daha kötü GS istiyorum diyorsun ve hala Valorant düşünüyorsun. Bu duruma sevinmen gerek kendini kısıtlayamıyorsan ama inan bana oyunlarla benim kadar aran varsa 24 Ocaktan 1 ay geçer ya da geçmez yine oynamaya başlayacaksın. Gerçekten oyunlara karşı bir tepki alırsan ancak o zaman Galatasaray ya da kabataş olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bugün size bir konu hakkında danışmak istedim. Başlıktaki gibi ban yedim. 24 Ocak'ta açılacak. Ama şöyle bir şey var. Ben LGS öğrencisiyim bu sene ve oyunlara zaten ara vereceğim. Yanlış anlaşılmasın kendimi övmüyorum ama üst düzey denilebilecek bir öğrenciyim. Galatasaray Lisesi istiyorum çünkü hem Fransızca öğretim görmek cazip geliyor hem de eğitimi çok güzel diye duydum. Konumuza dönersek, dediğim gibi zaten bırakacaktım ama burada 1 aylık bir süre var. Sizce bunun olması iyi bir şey mi? Bu 1 ayı ekstra LGS başlangıç kursu aldığım için değerlendireceğim zaten ama yazı dilediğim gibi geçirmek istiyordum. Hem lise tecrübesi seçim tercihi hem de bu duruma vermem gereken tepkiyi konuşursak sevinirim. İlginiz için teşekkürler.
Buradakilerin dediklerine bakma çoğu sınava hazırlanma konusunda başarılı değildir bile. Ben üniversite sınavına hazırlanırken kendim uyguladığım sistemi basitçe anlatacağım uygularsan düzenli bir şekilde istediğin yere girebilirsin ben pek çalışkan bir öğrenci değildim zekiydim üni sınavında ilk 5k ya girdim kısmen düzenli 3-4 aylık çalışmayla. Şimdi öncelikle her dersi ayrı bir kağıda yazıp konu başlıklarını alt alta yazıyorsun. Daha sonra bunları tabloya dönüştürüp word'de tek sayfada birleştirip her hafta için bir kağıt bastırıyorsun. Daha sonra derslerin ağırlığına göre her dersten minimum 1 max 3 konu olacak şekilde konu anlatımı çalışıp üzerine + mesela 100 soru hedefi koyuyorsun. Sonraki hafta bu hafta konu anlatımı çalıştığın konulardan belli miktar soru çözüp sıradaki konulardan konu anlatımı ve yeterli miktarda soru hedefi koyuyorsun ve böyle tüm konuları bitirene kadar devam ediyorsun. Buradaki püf nokta bu hafta çalıştığın konuya ait önümüzdeki hafta iyi miktarda soru çözmek ve soru çözdüğün haftadan sonraki minimum 4 hafta içerisinde tekrar soru çözme hedefi koyman. Böylece her konuyu çalışıp belirli aralıklarla konu hakkındaki bilgini sıcak tutup sınava kadar düzenli götürüyorsun.

Geri
Yukarı