YKS için nasıl hazırlanmalıyım?

HD4450

Kilopat
11. sınıfım temelim hiç yok. İstediğim bölüm geçen sene 412 ile almış. Seneye kadar nasıl bir tempoyla çalışmam lazım? Mesela günde kaç saat matematik kaç saat edebiyat falan? Bir de günde müsait olduğum süre Max 3 saat.

Sayısal bölümdeyim. Ama meslek lisesinde olduğum için genel olarak meslek dersleri görüyorum. Seneye staja gideceğim için neredeyse hiç ders görmeyeceğim. İstediğim bölüm Namık Kemal üniversitesi bilgisayar mühendisliği.

Hocam dediğinizin tersi olacak biraz ama meslekten giderseniz iş bulmanız daha bile kolay olabilir şu an torpilin olmadımı doğru düzgün iş bulamıyorsun.

Sayısal bölümdeyim. Ama meslek lisesinde olduğum için genel olarak meslek dersleri görüyorum. Seneye staja gideceğim için neredeyse hiç ders görmeyeceğim. İstediğim bölüm Namık Kemal üniversitesi bilgisayar mühendisliği.

Çalışmaya başla, zaman çok değerli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sayısal bölümden gireceğin için genellikle matematik çalışarak zamanını geçir. Temelin yoksa AYT'de zorlanacaksın çünkü AYT çoğunlukla bilgi temelli geçiyor. Bana kalırsa AYT daha önemli sayısal bölüm öğrencileri için fakat bu kişiden kişiye değişir. Ben sadece TYT çalışarak Marmara Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı kazandım ve bitirdiğimde kendimi yeterli hissetmezsem dikey geçiş yapacağım. Matematik için sana bu kanalı önerebilirim: https://www.youtube.com/@BiyikliMatematik ben bu kanal ile TYT çalışmıştım fakat AYT anlatımı da gayet uygun, temeli olmayanlar için güzel anlatıyor ama temelim hiç yok diyorsan çok zorlanacaksın.

Sayısal bölümden gireceğin için genellikle matematik çalışarak zamanını geçir. Temelin yoksa AYT'de zorlanacaksın çünkü AYT çoğunlukla bilgi temelli geçiyor. Bana kalırsa AYT daha önemli sayısal bölüm öğrencileri için fakat bu kişiden kişiye değişir. Ben sadece TYT çalışarak Marmara Üniversitesi'nde bilgisayar programcılığı kazandım ve bitirdiğimde kendimi yeterli hissetmezsem dikey geçiş yapacağım. Matematik için sana bu kanalı önerebilirim: https://www.youtube.com/@BiyikliMatematik ben bu kanal ile TYT çalışmıştım fakat AYT anlatımı da gayet uygun, temeli olmayanlar için güzel anlatıyor ama temelim hiç yok diyorsan çok zorlanacaksın.

Sözel derslerim orta seviye, ama sayısal olarak sayısaldan çok direkt matematik olarak en dipteyim. Teşekkür ederim yardım için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncellikle bir meslek lisesi çıkışlı olarak durumunuzu biliyorum, işiniz gerçekten çok zor. Matematiği kesinlikle temelden alıp halletmeyi çalışın, bu sizin için çok önemli. Meslek lisesinde matematik dersi verilmiyor bile adam akıllı. Siz en azından akıllılık edip şimdiden dank etmiş YKS mevzusu, benim haberim bile yoktu o zamanlar.

Geri
Yukarı