LGS'ye son 6 gün kaldı

Herkese merhaba. LGS sınavına son 6 gün kaldı ve neler hissediyorsunuz? Açıkçası ben çok heyecanlı ve stresliyim. Evet böyle olmamam lazım ama günler geçtikçe daha da artıyor.
Stresli olmana gerek yok. LGS için değil, geleceğin için stresli olman daha mantıklı olur. Tavsiyem(puan piyasasından haberdar değilim ama), 320 üstü alman yeterli olacağını düşünüyorum. Ders çalışmayı sevmesen bile(kendinden eminsen), Anadolu ya da normal liselere gitmeni öneririm. Meslek liseleri, her ne kadar yükselmeye başlamış olsa dahi meslek lisesinde okuyan birisi olarak, dersler çok basit, ama hayat çok sıkıcı. Okumayı seviyorsan, kendinden eminsen, Anadolu veya normal liseye gitmeni öneririm.

Geçen sene girdim sınav anında heyecanlı olmaman yeterli senin için, onun dışında zor bir sınav zaten değil 400 küsur alabilirsin eğer çalışmışsan.

Herkese merhaba. LGS sınavına son 6 gün kaldı ve neler hissediyorsunuz? Açıkçası ben çok heyecanlı ve stresliyim. Evet böyle olmamam lazım ama günler geçtikçe daha da artıyor.

Bende gireceğim heyecan tabii ki olacak ama dozunda olması lazım ben de heyecanlıyım ama öyle çok takmıyorum günde 1 2 saat çalışarak her denemeden en az 460 alan birisiyim iyi puan yaparım diye düşünüyorum.

Bu sene de konular hiç edildi. Eğitim gerçekten sadece bir zihniyete göre şekillenen lanet oldu ülkede. Bu sene LGS konuları daraltıldı da bu da soruların zorlaşacağı anlamına gelir.

Bende gireceğim heyecan tabii ki olacak ama dozunda olması lazım ben de heyecanlıyım ama öyle çok takmıyorum günde 1 2 saat çalışarak her denemeden en az 460 alan birisiyim iyi puan yaparım diye düşünüyorum.
460 baya iyi bir puan bana göre. Çalışmadan 400'e yakın yapıyorum ama hep okuma hatası yapıyorum. Dikkatli okusamda böyle oluyor.

Günde 1150 soru çözdüğünü iddia eden bir arkadaş vardı açıkçası onun sonucunu merak ediyorum.

Onun dışında başarılar dostum. 🫡
Șu an hala çözüyorum. Takip edin beni sonuçlar açıklanınca bildirim gelsin.

Bende geçen yıl girdim LGS'ye. 1. dönemin ilk ara tatiline kadar düzenli çalıştım. Daha sonra 15 tatile kadar ara sıra mat ama fazla paragraf çözdüm. En son 2. dönem kitap yüzü açmadım. Yani çok az çalıştım 400 aldım biraz kötü ama kasmaya gerek yok bu yıl kolay soracaklar depremden dolayı.

Geri
Yukarı