LGS'ye son 10 gün!

İngilizceyi su içer gibi yapman lazım 6 dakkikada filan, Dini ise 12 dakika uygundur inkilapada 12 dk versen 30 Dk de biter geriye sadece Türkçe kalır. Sayısalda ise önce fenden başla.
Din ve inkılap toplam 20dk filan sürüyor aşırı zor olmaz ise. Türkçe ise 35 36dk sözel mantıkla uğrastiriyor

Kanka benim de Türkçe 18-2 17-3 19 veya Full oluyor çoğunlukla fendede aynı. 12 çanta branş çözdüm ortalaması 18-2 en kötüsü 16-3-1boş matematiğe bu hafta içi deliler gibi çalışacağım ve necmettin kuyucu veya biraz daha düşük liselere gitmeyi planlıyorum. İnkilabım fena değil hiç çalışmıyorum 7 net falan oluyor. İngilizcede aynı din 9-1 dediğim gibi deliler gibi matematiğe çalışıp 400'e yakın almayı planlıyorum. Ben de çok stres yapıyorum ama ailem destekte bulunuyor ben oyun bağımlısıydım ama oyunun hiçbir şeye yaramadığını geç fakettim ne yazık ki. Lise hayat belirlemez çevreni sen belirlersin güzel çevren ders çalışmanı engellemeyecek sorunlar olmadıkça iyi üniversite kazanabilirsin. En kötü 360 la Anadolu'ya gideceğim çevremi kendim seçip üniversite sınavı ve OBP'yi önemseyeceğim. Lisede ondan dolayı stresimi azalttım sınavlar bittiğinden dolayı bu hafta boşum sadece matematik çözeceğim 3 gün falan sonra da deneme çözüp bakacağım netlerim ne kadar arttı diye. İyi şanslar, iyi başarılar (abimde LGS ilk çıktığında girmiş gram ders çalışmıyormuş fakat fen lisesini 20 puanla kaçırmış ortalamayla anibal Anadolu'ya gitti yazılımcılık okucak hiç çalışmadığından ekstra 1 sene daha çalıştı 2.üniversite sınavına girecek netleri acayip yüksek dershane yok).

Fene çalışırsan güzel bir şekilde belki fulleyemesen bile 15+ yaparsın. Yüzdelik dilim puandan daha önemlidir bunu unutma sınava 2-3 gün kala ders çalışma çalışacaksan maksimum 2 saat çalış ki kafanı çorba yapma.

LGS'ye girecek arkadaşlara tavsiyemdir, iyi bir lise kazanmak elbette önemli lakin kazanamazsanız hayatın sonu değil. Kazananlar da illa iyi bir yere gelicek diye bir şey yok adam fen lisesi kazanmış ama derslerle alakası yok, salmış çalışmayı o zaman bir şey olmaz ama sen kötü lisede bile olsan derslerine çalışırsan çok rahat bir şekilde başarı sağlayabilirsin. Mesele çalışmak.

Ağır derslere kafa yorma demişler ama son gün hariç yani LGS'den önceki güne kadar mat 1 doğru yazıyor öyleyse benim zamanımda imt matematik çıkmıştı ondan hemen konularınız bizimle aynı olmalı eski yok Ankara örnek LGS sınavı filan videolarını izle dikkatlice fen özet bulup okuyabilirsin intirnetten son gün hiçbir şey yapma sadece İngilizce çalış hazıol bu dediğim şekilde yaparsan 4-5 net filan artabilirsin.

Cidden 2-3 aydır kac tane LGS ile alakalı konu açtım bilmiyorum ama bu son. Ve artık ciddende bunaldım netlerim sözel iyi gibi sayısal ise matematik bomboş zorlasan 5 net zor yaparım belki sınavda 7 tane çözerim 1D 6y ile her şeyi mahvederim :( çevremde duzgun okul yok OBP ise 82 yani o liselere girsem ortamları bozacak. Zaten eskiden çalışkan biriydim ortamlar bozdu beni. YKS sınavında da aynisini yaşamak istemiyorum netlerime gelecek olursak ise.
Startfen denemesi olduk geçen gün.
Türkçe: 19D 1y.
Din: 9D 1y.
İnkılap: 8D 2y.
İngilizce: 6D 2y genelde 8D 2y idi.
Matematik 1D 2y.
Fen: 13D 7y.
Matematik soruları aşırı zor geliyor özellikle soru dağılımı ya karekok ağırlıklı oluyor ya da cebirsel ifade geçen hafta kr akademi çözdüm 8D 4y yaptim ondalik gosterim aralarında asal olasılık EBOB EKOK 12 soru yaptım dağılımı iyiydi bir de basit bir veri analizi vardi o LGS 2020 çıkmış matematik.
İse zar zor 6D 2y yaptım. 10 gün kaldı ne yapacağım bilmiyorum 10 gün sonra da zaten kötü alirsam Anadolu falan gelmez ise mesleğe vermezler beni ailem imam hatip verir. 4 senemde orada kalır. Zamaninda ugrastim yaptım eksi netlerden sözel kurtardım ama matematik...
Ve üstüne telefonumu alıp Samsung J7 var evde onu vereceklermiş PC'yi de satacaklar yani çalış kendin al diyorlar istediğim okul ise 390 puan %11.38 dilim Türkçe olsa bile fende 14D falan zorluyorum ama maksimum 350 geliyor. Ve bundan sonra sürekli psikolojik baskı yapacaklar "adamakıllı yapsaydın senin yerinde ben olsam çoktannn"
"Sadece 1.dönemdi bunu bile yapamadın."
Ve sınav zor çıkarabilir 2021 bu yüzden çok tedirginim ve zaten ilçede en yakın bir tane var Anadolu o da 10'a yakın dilimle alıyor içimi dökmek istedim, ne yapmalıyım? en azından oraya girme şansım olsaa... Bir de matematik sorularında çok zaman gidiyor bir soruya 7 dakika ayiriyorum o da yanlış çıkıyor. Ne yapmalıyım fen fullemeye uğraşıyorum ama çok zor geliyor kimyasal tepkime yeni nesilli sorular.
Ve babamda sürekli başıma kakıcagina eminim sürekli baskı vb. çok üzgünüm. Biliyorum üzeri sınıf bireyler gelip LGS o kadar önemli değil diyecek ama gelin bunu bize anlatın güzel liseye gidemezsem cidden sonum kötü özellikle dediğim olaylar. Neyse iyi sosyaller.
Biraz fen çalış. Son 2. günde hafif hafif sal ve son gün çalışma. @SametKKN 'nin de dediği gibi bu sınav hayatını etkilemiyor. Benim obp puanım 89'du. Beni hiçbir anadolu lisesi almadı ve ben meslek lisesine gittim. Ve iyi ki gitmişim. Sohbeti çok sarıyor. Ortaokulda 4 senemi yalnız geçirdim. 1 tane bile arkadaşım olmadı. Ama 9. sınıfa geçtim şuan bayağı arkadaşım var. Gayet memnunum. Genelleme yapmak istemiyorum ama bence Meslek Liseleri>Anadolu Liseleri. Ama tabi iyi bir meslek lisesine de gitmen şart. Etrafı iyi olacak.

Çok kasmayın. Matematiğe cidden ön yargılı bakmayın. Hani yeni nesil zor gibi görünüyor gibi olabilir ama okudukça "hee o zaman şu şöyle, tamamdır bu ile bu = cevap C" der geçersiniz. Stress ve heyecan yapmayın, gerçekten önemli yani ufak bir kelimeyi atlayıp soruyu çözemediğinizde "aha bittim ben off" falan yapmayın, soruyu iyice anlayın, daha sonra çözün. Öte yandan saate falan bakmayın, ve lütfen bitişte şıkları kontrol edin. Sırf bu yüzden bir arkadaşım matematikte 5 net kaybetti (15. soruyu boş bıraktı, sınav anı dikkatsizliği ile 16. soruyu çözdükten sonra 15'ten itibaren optiğe geçirdi ). Demek istediğim daima dikkatli olun, kendim de dikkatsizlikten elendim, gittim bir fende soruda kelime atladım okurken ve o soruyu yanlış yaptım, sadece fende değil özellikle matta da Türkçede de çok öyle hatam oldu ve 440 falan alacağıma 415 alarak batırdım. Özetle, bu sınav geçemediğinizde ölümünüz olacak türden bir sınav değil, kasmayın , rahat ve dikkatli olun ve şunu bilin, sınav sonrası özgürsünüz :).

Geri
Yukarı