Lian Li lancool 205 mesh kasaya sıvı soğutma önerisi

nazzywest

Hectopat
Lian Li lancool 205 mesh kasama uygun bir sıvı soğutucu arıyorum. çok kararsız kaldım bütçem 3-3.5k arası hocam yardımcı olabilirseniz sevinirim. sistemim de aşağı da belirttiğim gibi.
  • Intel i5-12400F altı çekirdek 2.50 GHz işlemci.
  • Gigabyte H610M h DDR4 Intel LGA1700 DDR4 Micro ATX anakart.
  • Team T-Force Vulcan TUF alliance 16 GB (2x8) DDR4 3200 MHz CL16.
  • Gigabyte GeForce RTX 3070 Ti eagle OC 8G 8 GB GDDR6X 256 bit LHR ekran kartı.
  • Team 512 GB MP33 TM8FP6512G0C101 M.2 PCI-Express 3.0 SSD.
  • Lian Li lancool 205 mesh 2x140mm ARGB Fan/1x120mm ARGB fan.
  • FSP FSP750-50AAA 750W Power Supply.
  • @BerkayZ87

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, sıvı soğutmayı görsellik için mi istiyorsunuz yoksa performans için mi? Performans için istiyorsanız 500-600 liralık kule tipi kaliteli soğutucular dahi yeterli gelir. Ama derseniz ki görsellik istiyorum, o zaman öneri yapacağım ona göre.

Hocam, sıvı soğutmayı görsellik için mi istiyorsunuz yoksa performans için mi? Performans için istiyorsanız 500-600 liralık kule tipi kaliteli soğutucular dahi yeterli gelir. Ama derseniz ki görsellik istiyorum, o zaman öneri yapacağım ona göre.

Hocam kasam çok sade duruyor biraz görsellikte istiyorum ama soğutma olarak en iyisi hangisi olursa razıyım bu kasayı siz de kullandığınız için dikkatimi çekti.

Hocam kasam çok sade duruyor biraz görsellik de istiyorum ama soğutma olarak en iyisi hangisi olursa razıyım bu kasayı siz de kullandığınız için dikkatimi çekti.
Yok hocam, ben bu kasayı kullanmıyorum. Bunun 2 üst modeli olan Lancool II Mesh modelini kullanıyorum.

Uygun fiyatlı hava soğutma isterseniz şu var.

Sıvı soğutma isterseniz de şu var.

Peki biraz daha üst segment soğutuculara baksak ne önerirsiniz aklım oyun oynarken 50-65 dereceyi geçmek istemiyorum çok takıntı yapıyorum nedensizce😀

Peki biraz daha üst segment soğutuculara baksak ne önerirsiniz aklım oyun oynarken 50-65 dereceyi geçmek istemiyorum çok takıntı yapıyorum nedensizce😀
Daha üstü sisteminiz için para israfı olur. İşlemcinizden pahalı sıvı soğutma tercihi pek mantıklı değil.

Peki geri kalan parayla sistemime ne gibi ekstralar yapabilirim bu parayı harcamak zorundayım o yüzden sürekli böyle rahatsız ediyorum sizi kusuruma bakmayın.
İleride 2. bir M.2 SSD almak istediğinizde 2. bir M.2 slotunuz olmadığından anakart tarafında sıkıntı yaşayabilirsiniz. Anakart yükseltilebilir belki. Bunun dışında sistem güzel zaten, pek de ellemeye gerek yok. Dersen ki SATA SSD alırım, o zaman eksik yok yine sistemde.

İleride 2. bir M.2 SSD almak istediğinizde 2. bir M.2 slotunuz olmadığından anakart tarafında sıkıntı yaşayabilirsiniz. Anakart yükseltilebilir belki. Bunun dışında sistem güzel zaten, pek de ellemeye gerek yok. Dersen ki SATA SSD alırım, o zaman eksik yok yine sistemde.

Peki sıvı soğutucuyu sipariş edeyim uyumluluk konusun da sorun olmaz değil mi bir bilgisayarcıya götürüp taktıracağım.

Peki sıvı soğutucuyu sipariş edeyim uyumluluk konusunda sorun olmaz değil mi bir bilgisayarcıya götürüp taktıracağım.
Satıcı sitesinde LGA 1700 uyumluluğu olduğu belirtilmiş. Kasanızın de üste 240mm sıvı soğutma desteği var zaten. Uyumlu.

Geri
Yukarı