Line interactive UPS vs regülatör

ygtslck01

Hectopat
Daha fazla  
Sorunumun şebeke olduğunu düşünüyorum ve bir şey yapmak istiyorum. Emi filtre vs. ama UPS ve regülatörde ilgi alanımda fakat Online UPS alamıyorum, bütçem yetmiyor. Sorunum şebekeden bağımsız elektrik almak ve bunu sadece Online UPS yapıyor. Line interactive yapmıyor. Peki bunu regülatör yapar mı? Yoksa 2. el Online UPS mu aliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şebekeden bağımsız elektrik almak nasıl oluyor? Voltaj regülatörü alırsanız şebekenin voltajını ayarlamaya yarar.
Sorununuz nedir? Hassas cihaz kullanmıyorsanız online UPS gerek değil.
Sorunun voltaj dalgalanması ise voltaj regülatörü işini görür. Elektrik kesintisi ise UPS alman lazım.

Şebekeden bağımsız elektrik almak nasıl oluyor? Voltaj regülatörü alırsanız şebekenin voltajını ayarlamaya yarar.
Sorununuz nedir? Hassas cihaz kullanmıyorsanız Online UPS gerek değil.
Sorunun voltaj dalgalanması ise voltaj regülatörü işini görür. Elektrik kesintisi ise UPS alman lazım.

Sorunum sistem stabilite değil akıcı değil FPS düşmesi var Online UPS şebekeden bağımsız elektrik üretir içinde akülerden.

@ygtslck01
Online UPS elektrik üretmez. Online UPS kullanırsan sistem UPS aküsünden beslenir. Offline UPS kullanırsan elektrik gitmediği sürece sistem şebeke elektriği ile beslenir.
Bütçe varsa Online UPS alın yoksa voltaj regülatörü alın bence.

Merhaba. Hocam, şebekeden izole olan elektrik akımı yalnızca online UPS'ler ile değil izolasyon trafoları ile de kolayca sağlanabilir. İzolasyon trafoları özellikle TV tamircileri tarafından kullanılan ve iki ucuna direk değilmedikçe bir çarpılmanın olamadığı, 220/220 volt AC giriş/çıkış sarımları olan trafo türleridir. Bu trafoların uygun VA güçte olanını kullandığınız PC'nin VA gücüne uygun olarak seçip kullanabilirsiniz. Online UPS'lerin mevcut izolasyonu yine ayni şekliyle sağlanmış olur. Voltaj regülatörlerinin ise ayni işlevi göstermeleri için oto trafolar (primer-sekonderi ortak olan trafolar) şeklinde değil normal primer/sekonder sarımlı trafolarla bu regüleyi mutlaka yapabilmeleri gerekir. Bu şekilde yapamıyorlarsa şebeke izolasyonu sağlanamamış olur, voltaj regülatörünün çalışabilme şekline göre bunu seçebilmek gerekir. Kolay gelsin.

Merhaba. Hocam, şebekeden izole olan elektrik akımı yalnızca Online UPS'ler ile değil izolasyon trafoları ile de kolayca sağlanabilir. İzolasyon trafoları özellikle TV tamircileri tarafından kullanılan ve iki ucuna direk değilmedikçe bir çarpılmanın olamadığı, 220/220 Volt AC giriş/çıkış sarımları olan trafo türleridir. Bu trafoların uygun VA güçte olanını kullandığınız PC'nin VA gücüne uygun olarak seçip kullanabilirsiniz. Online UPS'lerin mevcut izolasyonu yine ayni şekliyle sağlanmış olur. Voltaj regülatörlerinin ise ayni işlevi göstermeleri için oto trafolar (primer-sekonderi ortak olan trafolar) şeklinde değil normal primer/sekonder sarımlı trafolarla bu regüleyi mutlaka yapabilmeleri gerekir. Bu şekilde yapamıyorlarsa şebeke izolasyonu sağlanamamış olur, voltaj regülatörünün çalışabilme şekline göre bunu seçebilmek gerekir. Kolay gelsin.

Pek bir şey anlamadım ama neyse 😀😑

Sevgili arkadaşım, kendi düşünceme göre bu konudaki en garantili çözüm olarak 2. el online bir UPS 'yi satın almanızdır. eğer mevcut sorun şebekeden olası sızıntılarla oluşuyorsa şebeke sıkıntısı böylece mutlaka çözülecektir. İlk mesajımda önerdiğim ise sadece elektrikten elektrik verir, online UPS gibi kesintilerde PC'yi koruyamaz, sadece bir trafodur. Online UPS'lerle hem kesintilerde elektrik desteği hem de şebekeden tam bir yalıtım mükemmel sağlanır. Kolay gelsin.

Sevgili arkadaşım, kendi düşünceme göre bu konudaki en garantili çözüm olarak 2. el Online bir UPS'yi satın almanızdır. Eğer mevcut sorun şebekeden olası sızıntılarla oluşuyorsa şebeke sıkıntısı böylece mutlaka çözülecektir. İlk mesajımda önerdiğim ise sadece elektrikten elektrik verir, Online UPS gibi kesintilerde PC'yi koruyamaz, sadece bir trafodur. Online UPS'lerle hem kesintilerde elektrik desteği hem de şebekeden tam bir yalıtım mükemmel sağlanır. Kolay gelsin.

Öyle diyorsun yani tamamdır ben ilk önce emı filtre takacağım prizime 10 amperlik o çözmesse belki topraklama yaptırım sonrada en son çözüm olarak Online UPS alacağız.
Sevgili arkadaşım, kendi düşünceme göre bu konudaki en garantili çözüm olarak 2. el Online bir UPS'yi satın almanızdır. Eğer mevcut sorun şebekeden olası sızıntılarla oluşuyorsa şebeke sıkıntısı böylece mutlaka çözülecektir. İlk mesajımda önerdiğim ise sadece elektrikten elektrik verir, Online UPS gibi kesintilerde PC'yi koruyamaz, sadece bir trafodur. Online UPS'lerle hem kesintilerde elektrik desteği hem de şebekeden tam bir yalıtım mükemmel sağlanır. Kolay gelsin.

İşimi görür mü sağlam makinemı ne diyorsun?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220216-144754.jpg
    Screenshot_20220216-144754.jpg
    51,2 KB · Görüntüleme: 66
Son düzenleme:

Geri
Yukarı