Linea vs Egea vs Focus

Olympusson907

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Uzun zamandır araç arayışındayız eylül ayında kesin alacağız. Fiyatları birbirine yakın 3 araçta isterlerimize uygun oldukları gereçesiyle karar kıldık üçünden birini alacağız.
Biri Fiat linea 1.3 veya 1.6 makyajlı kasa longue ya da urban paket daha düşüğünü almayacağız linea alırsak.

Diğeri Egea 1.3 easy paket.

Ve son olarak Ford focus 1.6 Titanium paket otomatik benzinli.

Şimdi bu üç araçtan en pahalısı focus. Ortalama 500 bin fiyatı var ve 2008 - 2012 model arası çoğu. Ayrıyeten benzinli ve torku düşük. 12 yaşında ve otomatik arıza durumu nasıl olur bilemem ve yol tutuşu konforu falan iyi diyorlar.

Egea'yı zaten herkes biliyor artık 1.3 dizel easy olanı alabiliriz alırsak.

Gelelim lineaya... 400 bine kadar longue ya da urban paketlerden 10 yaşına kadar araba bulabiliyorum ama herkes çok kötülemiş. En çok da yol tutuşu kötü arkayı savuruyor şeritten şerite kayıyor falan yazılmış. Ama üç araca bakınca da en performanslı ve az yakan linea gibi. Longue paketi çok dolu işime yarayacak her şey var gibi arabada. Focus'ta yokuş kalkış bile yokken Linea'da pop pakette bile var... Kısacası çok kararsız kalmış durumdayım. Bu araçları kullananlar varsa özelikle de linea ile ilgili gerçekçi fikirleri paylaşırsanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle egeayı boşverin diyebilirim. Kesinlikle uzun ömürlü değil.

Focus ise kalitesini kanıtlayan ciddi kaliteli bir marka ve bu üçü arasındaki en iyisi de bu.

Fakat, ben olsam linea alırdım. Parçası ucuzdur, az yakar, kaçışı idare eder.

Focus ve Linea arasından seçim yapmak ise size kalmış.

Geçen hafta arkadaşla uzun yol yaptık sayılır linea ile ve motor sesini çok fazla içeri veriyordu hatta arada bir cam mı açık acaba diye kontrol ediyordum. Araçlardan fazla anlamadığım için yıl paket bilgisi hakkında pek bilgim yok fakat senin yerinde olsam lineayi direk elerdim. Egea mi focus mu ona da arabadan anlayanlar karar versin 🙂

Bence Ford focus. Ford kalitesinden tavizvermeyin.

Öncelikle Egea'yı boş verin diyebilirim. Kesinlikle uzun ömürlü değil.

Focus ise kalitesini kanıtlayan ciddi kaliteli bir marka ve bu üçü arasındaki en iyisi de bu.

Fakat, ben olsam linea alırdım. Parçası ucuzdur, az yakar, kaçışı idare eder.

Focus ve linea arasından seçim yapmak ise size kalmış.

Peki hangisiyle uzun yol (İstanbul - Erzurum arası, Erzurum'dan sonra da 50 km köy yolu) rahatça yapılır? 4 kişilik aileyiz senede 2 kez uzun yol kesin var denebilir. 4'er tane de valizden hesaplarsak biraz yükümüz oluyor. Focus çekişi yeterli olur mu?

Bence Ford focus. Ford kalitesinden tavizvermeyin.
Teşekkür ederim.

Peki hangisiyle uzun yol (İstanbul - Erzurum arası, Erzurum'dan sonra da 50 km köy yolu) rahatça yapılır? 4 kişilik aileyiz senede 2 kez uzun yol kesin var denebilir. 4'er tane de valizden hesaplarsak biraz yükümüz oluyor. Focus çekişi yeterli olur mu?

Teşekkür ederim.
Focusla yapılır. Fordun çekişi yeterli olur.

1.6 Multijet 120HP linea al geç. Multijet motorla 1M km dayanmış üst kapak bile yapılmamış taksici örnekleri var. İçeriye ses alma olayı paketten pakete değişir 1.3 m. Jet binersen zaten traktör gibi çalışır veyahut pop easy paketlerde yalıtım namına bir şey yok. Full paketlerin yalıtımı o bütçelerde idare eder. Ford konusunda bütçen biraz daha yükselse al derdim ama o bütçede temizini bulmak zor Ford'lar piston eritme ve subap sıkıntılarıyla meşhurdur forumlara bakarsan görürsün. Yürüyen olarak çok sağlam yol tutuşu vs segmentinde en iyilerinden ancak motor konusunda Ford'un ortak psa motorları rezalet. Eğer uzun süre beni götürsün alim aman şurası kırılır mı burası patlar mı masraf açar mı diye düşünmek istemiyorsan eli ayağı düzgün 1.6 m. Jet 120HP linea al geç. Ayrıca ışıklarda 2'den sonra yanında hiçbir b C segment yürüyemez diyebilirim kullanan bilir 1.6 Multijet nam-ı değer düşük bütçeli godzilla derler şaka makinesı hele linea gibi hafif bir arabada :) arkasını bırakma konusu ise ralli yapmayacaksın zaten o bütçelerde alacağın araçlar Ford hariç hepsinin iyi bir yol tutuşu yok. Macera arama düşük km Full paket 1.6 mjet al bana dua edersin sonra.

Yeni konular

Geri
Yukarı