Custom ROM LineageOS olan Android telefona Play Store yüklenmiyor

Cafer Aksoy

Picopat
Daha fazla  
Telefonuma Lineage Custom OS kurdum. Bir de üstüne telefonumla uyumlu GApps'i kurdum ve telefonun kurulumunu yaptım. Telefon iyi çalışıyor, APK dosyaları kuruyor fakat Google Play Store veya ona dair hiçbir şey açılmıyor. Bugün internetten Google Play buldum ve yükledim. Ancak Google Play Hizmetlerinin de kurulması gerektiğinden açamadım. Şimdi onu indirdim kurdum ama 10 dakikadır kuruluyor diyor bekliyor. Ne yapmalıyım? [Model: Galaxy Win GT-I18522, Android sürümü (Custom OS kurulmadan önce - 4.1.2) kurulduktan sonra 6.0.1]

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonuma Lineage Custom OS kurdum. Bir de üstüne telefonumla uyumlu GApps'i kurdum ve telefonun kurulumunu yaptım. Telefon iyi çalışıyor, APK dosyaları kuruyor fakat Google Play Store veya ona dair hiçbir şey açılmıyor. Bugün internetten Google Play buldum ve yükledim. Ancak Google Play Hizmetlerinin de kurulması gerektiğinden açamadım. Şimdi onu indirdim kurdum ama 10 dakikadır kuruluyor diyor bekliyor. Ne yapmalıyım? [Model: Galaxy Win GT-I18522, Android sürümü (Custom OS kurulmadan önce - 4.1.2) kurulduktan sonra 6.0.1]

Nasıl çözersin bilmemekle beraber Googleplaystore'dan beslenen ve alternatifi olan aurorastore'a bakabilirsin.

Doğru Gapps kurduğuna emin misin? Hangi Android sürümünü kullanıyorsun?

Doğru Gapps kurduğuna emin misin? Hangi Android sürümünü kullanıyorsun?
Hocam öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi sorun sürümdeymiş. Hataları düzelttim, istediğimi kurdum. Hatta edindiğim bilgilerle bir rehber açmak istiyorum. İşinize yararsa bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı