Link ile telefona sızabilirler mi?

eslemtuna089

Picopat
Merhaba, WhatsApp üzerinden gönderilen bir linke tıklayarak telefona sızabilirler mi? Sadece linke tıklamak ile WhatsApp mesajları SMS'ler vs takip edilebilir mi? Hiçbir şey indirmeden sadece linke tıklamak ile böyle bir şey mümkün mü? Bir de güvenilir bir linke kodlama, casus yazılım yüklenebilir mi gömülü olarak görünürde YouTube linki hiçbir sıkıntı yok ama içinde gizli bir kodlama yazılım vs olması mümkün mü? ( YouTube linki vs )

Pek mümkün olmadığını söyleyebilirim. O link üzerinden APK dosyası indirirse ve sen de farkında olmadan indirirsen anında telefona sızabilirler. Ama endişelenmene gerek yok artık çoğu telefonda işletim sisteminin üzerinde antivirüs yazılımları var algılayıp engelleyebiliyor zaten iPhone kullanıyorsan hiç dert etmene gerek yok.

Çok bilmiyorum ama evet cunku haberleri takip ettiyseniz suan degil ama eskiden link gonderiyorlar veya pdf acinca telefon bitiyor oyle bir yazilim yazilmasi mumkun.

Merhaba, WhatsApp üzerinden gönderilen bir linke tıklayarak telefona sızabilirler mi? Sadece linke tıklamak ile WhatsApp mesajları SMS'ler vs takip edilebilir mi? Hiçbir şey indirmeden sadece linke tıklamak ile böyle bir şey mümkün mü? Bir de güvenilir bir linke kodlama, casus yazılım yüklenebilir mi gömülü olarak görünürde YouTube linki hiçbir sıkıntı yok ama içinde gizli bir kodlama yazılım vs olması mümkün mü? ( YouTube linki vs )
O linklere tıklayıp oralardan bir şey inip kurulmadıkça sıkıntı yok. Ama sen yinede dikkatli ol. Şüpheli sitelere girme.

Sorunuzu şöyle cevaplıyorum.Telefonunuz android ise atılan linke tıkladığın zaman ön kameranızdan anlık fotoğraf ve video kaydı bile yapılabilir.

Ne alaka sen ona izin vermedikçe yapamaz.

Yapar kardeşim. Kali hack toolları kullanılıp yapılabilir. Ama artık eskide kaldı bu yöntemler. Çünkü ngrok authtoken kullanıyorlar. Artık Ngrok'ta kalmadı. He bu arada soruya dönecek olursak bir şey olduğunu zannetmiyorum. Antivirüs kurup taratın yeterli.

Hiçbir şey indirmedim bana gönderilen link YouTube linki ya da alışveriş sitesi linkler kendi sitelerinin linki hiçbir sıkıntı yok direkt de girmedim kopyala yapıştır yaparak tarayıcıdan girdim direkt YouTube açıldı mesela benim merak ettiğim bu linklere bir şey yuklenebilir mi takip etmek sızmak için ama bizim fark edemeyecegimiz sekilde gömülü olarak falan?

Yeni konular

Geri
Yukarı