Link kısaltma tuzağına dikkat

Siz bilmediğiniz şeyi indirdiğiniz için sizi ilgilendirir. Link kısaltma servislerini lütfen kotulemenizi istemiyorum.

Onları kötülemiyorum konu çok karıştı ben daha bir şey demiyorum bir şey anlatırken oradan çok bilgili bir arkadaş çıkıyor "böyle şey mümkün olamaz" gibi şeyler diyor oluyor ki ben de diyorum uydurmuyorum isteyen inanır istemeyen inanmaz.

Arkadaşın gördüğü her "download" tuşuna şuursuzca basarsa olur tabii. Alt tarafı reklamı atlayacak. Öyle siteye girdi diye hemen virüs bulaşmıyor. Ki bazı kısaltılmış linkler eklam bile göstermiyor sadece URL kısa, tıklayınca direkt adrese atıyor.

Ya kısalinklerle alıp veremediğim yok anlattığım şey o değil konuyu oku düzgünce öyle yorum yap.

Onları kötülemiyorum konu çok karıştı ben daha bir şey demiyorum bir şey anlatırken oradan çok bilgili bir arkadaş çıkıyor "böyle şey mümkün olamaz" gibi şeyler diyor oluyor ki ben de diyorum uydurmuyorum isteyen inanır istemeyen inanmaz.
Peki hocam uzatmanın lüzumu yok. @AnotherJourney üstteki mesajında herşeyi özetlemiş.

Sen istediğin siteye gir, hatta ismi benhackerim.com olsun :D Çerez yapısı, veri çekmeye uygun degil. Arkadaşın bir discord uygulamasina izin vermiş olabilir, zararli bir siteye discord girişi yapmış olabilir.

Ya kısalinklerle alıp veremediğim yok anlattığım şey o değil konuyu oku düzgünce öyle yorum yap.
Düzgünce okudum zaten. Adeta koskoca bir gizli örgütün sizin Roblox hesabınızı çalmak için yazılım geliştirdiğini falan söylüyorsunuz. Tabiki internette her linke güvenmemek lazım ancak bir siteye girdin diye diğer tüm mecraların bilgilerini çalmaları olanaksız. Arkadaşın ın kim bilir ne indirdi? Veya hangi 3. Parti uygulamaya izin verdi? Bu kadar takıntılı olmaya gerek yok.

Geri
Yukarı