Linksys X6200 AC750 Router modem Firmware güncelleme rehberi

Merhaba arkadaşlar. Çok oldu görüşmeyeli. Malum benimde okulum var fırsat bulamıyorum. Hazır yaz tatiline girmişken bu zamanımı değerlendireyim dedim.:) Bugün size Linksys x6200 AC750 Router modemin nasıl güncelleneceğini göstereceğim.

Öncelikle siteye giriyoruz: Linksys Site Turkey | Linksys - Wireless Routers, Range Extenders and IP Cameras

Daha sonra karşımıza çıkan ekrandan support kısmına tıklıyoruz. Support'a tıkladıktan sonra karşımıza çıkan arama kısmına x6200 yazıyoruz çıkan sonuca tıklıyoruz.
Ekran Alıntısı 2.PNG

Daha sonra karşımıza bu ekran çıkacak. Buradan downloads / fırmware yazan bölüme tıklıyoruz.

Ekran Alıntısı 3.PNG

Karşımıza downloads kısmı geliyor. Buradan for other regions'u seçiyoruz. For other regions Avrupa bölgesi için. Çünkü biz Amerika'da yaşamadığımız için for US olanı seçmeyeceğiz. For other regions'a tıkladıktan sonra altta firmware yazısı görünecektir onun altında download yazısına tıklayıp fırmware dosyasını indiriyoruz.
Ekran Alıntısı indirilen 2.PNG

Daha sonra modemin arayüzüne giriyoruz ve kullanıcı adı ve parolamızla giriş yapıyoruz.
Ekran Alıntısı 6.PNG

Modemimizin arayüzüne girdikten sonra sağ üstte bulunan yönetim kısmına tıklıyoruz. Çıkan ekrandan dosya seç butonunu tıklayıp indirilenler kısmından indirdiğimiz dosyayı seçip tamam diyoruz. Hemen sonrasında yükseltmeye başla butonuna tıklıyoruz ve güncelleme başlıyor.

Ekran Alıntısı 12.PNG

Yükleme esnasından bir görüntü. Güncelleme sürerken internet ve power ledi yanıp sönüyor bu sizi korkutmasın çünkü güncelleme yapıyor. Bu arada arkadaşlar güncelleme yaparken modemi kapatmayın.

Ekran Alıntısı 9.PNG

Güncelleme bittikten sonra bu yazı karşınıza çıkıyor. Burada yeniden başlattığı için beklemeniz lazım.

Ekran Alıntısı 10.PNG

Daha sonra tekrar modem arayüzüne girip fırmware güncellemesinin olup olmadığını kontrol etmek için ekranın sağ üst köşesinde bulunan durum kısmına tıklayıp son sürümünü görebilirsiniz. Benim 14'ten 18'e çıkarıldı.
Ekran Alıntısı 12.PNG

Güncelleme bittikten sonra modemin arkasında bulunan reset tuşuna bir iğneyle bastırıp 5-10 saniye bekleyin sonra iğneyi çıkarıp ayarlarınız sıfırlanacaktır. Tekrar bundan sonra arayüze girip modeminizin kablosuz ağ şifrelerini ve modem şifrelerilerinizi oluşturun. Tabi yedekleme de yapabilirsiniz ancak en sağlıklısı bu şekilde olacaktır. Bu arada modemin inceleme konusu vardı ve şimdiye kadar gördüğüm iyi ve kötü yönlerini bu konuda yazdım. Buradan bakabilirsiniz. Görüşmek üzere hoşça kalın.

[Alındı] Linksys X6200 AC750 ADSL/VDSL Wifi Modem Router

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı