Çözüldü Linux açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar USB uzerinden Ubuntu kurdum ama kurulumu yapiyorum, tamamlandi diyor yeniden baslatinca BIOS'a atiyor çözümü nedir? Windows'u silmiștim.

Anladım, UEFI sistem galiba, CSM açık mı? Değilse legacy Support açık mı? Bu ayarları teker teker değiştirerek deneyin. Secure Boot'un kapalı olması gerektiğini söylememe gerek yoktur herhalde.

Sistem UEFI. CSM kapali. Legacy ile herhangi bir bilgiye ulașamadım.

Grubu yeniden kur. Boot-Repair - Ubuntu Türkiye Wiki

Sorun çözülmezse, şu komutların çıktısını paylaş.

Kod:
sudo parted -l
efibootmgr.
bootctl

Deneyip yazacağım hocam.
Sanırım çözümü buldum. Ben Ubuntu kurarken yanlışlıkla grub bölümünü silmişim. Başka bir şey demek yerine diski sil ve Ubuntu yükle dedim düzeldi.

Son düzenleme:
Deneyip yazacağım hocam.
Sanırım çözümü buldum. Ben Ubuntu kurarken yanlışlıkla grub bölümünü silmişim. Başka bir şey demek yerine diski sil ve Ubuntu yükle dedim düzeldi.
Boot bölümü ayırmadığınıza göre boot edecek bölüm de olmaz, dual boot yapmayacaksanız diski sil demeniz gayet yeterli oluyor. İyi günler dilerim :)

Sanırım çözümü buldum. Ben Ubuntu kurarken yanlışlıkla grub bölümünü silmişim.

Büyük ihtimalle Grub bölümünü silmedin, elle EFI bölümü ayarlamasını yapmamış olabilirsin. Diski sil ve kur seçeneği ile otomatik olarak EFI bölümü de oluşturulmuştur. Boot bölümü zorunlu bir şey değil.

Geri
Yukarı