"Linux, ancak zamanınızın bir değeri yoksa bedavadır." - Jamie Zawinski

İşletim sistemi kurup-kaldırmak, kullanmak, kodlarla&programlarla uğraşmak benim eğlence ihtiyacımı karşılıyor. Oyun oynamak yerine bunu yapıyorum. Eğlenmek zaman öldürmek ise hiç eğlenmeyelim moron gibi yaşayalım o zaman ;)

Linux'un tam bir zaman katili olduğunu belirten ve zamanınızın aslında Linux'tan daha kıymetli olduğuna vurgu yapan bu özlü sözü çok beğendim. Linux gerçekten çoğu zaman inanılmaz uğraştırıyor sizi ve bazen hiç kullanışlı değil. EN ufak bir sürücü yüklemek için tonla komut girmek gerekiyor.

"Linux is only free if your time has no value" - Jamie Zawinski

Örnek: GT630 ekran kartı sürücüsünü az önce elle yüklemek zorunda kaldım. :) Bu söze katılmamak elde değil.

Ekran Görüntüsü - 2014-05-20 15:30:13.png

İşletim sistemi kurup-kaldırmak, kullanmak, kodlarla&programlarla uğraşmak benim eğlence ihtiyacımı karşılıyor. Oyun oynamak yerine bunu yapıyorum. Eğlenmek zaman öldürmek ise hiç eğlenmeyelim moron gibi yaşayalım o zaman ;)
Sen 1 ben 2 aynıyız. Bende vaktimi bu şekilde kullanıyorum. Hem bana yararı oluyor öğrenmem bakımından hemde vaktimi oyun oynamak yerine programlarla geçiriyorum. Hatta annem beni deli sanıp psikologa bile götürdü. Hep kaldırıp yüklüyor diye. :D

Mesela ben Pardus 2007.3 kullanmıştım. Çok hoşuma gitmişti. Görsel olarak 10 numara. Ama oyun oynamak istiyorsan, Windows'a mecbursun. Ubuntu kullanma fırsatım da oldu. Ben Linüx'ün geliştirilmesini istiyorum. En azından Windows gibi olmalı.

Linux zaten geliştiriliyor ve daha zeki bir yazılım. Oyun için sıkıntı linux tarafında değil. Adamlar linux için çıkartmıyor. Bugün çok nadir firma linux için ciddi yazılım çıkartıyor. Linux amacı multi media işleri değildir. Gerçek manada işletim sistemi kullanmaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı