Linux dağıtımı tavsiyesi

BayCoder

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Öncelikle iyi forumlar, eski ve optimizasyonu kötü denilebilecek bir bilgisayarım var. Arcolinux, Manjaro, Linux Mint, Ubuntu gibi birçok sistem denedim lakin neredeyse bütün dağıtımlarda sistem aşırı derece dondu ve boşta işlemci kullanımı %100 - %80 seviyelerinden aşağı inmedi. Bana birkaç tane dağıtım önerir misiniz?

Sistem özellikleri.
İşlemci: Intel Pentium Dual CPU e2180.
Anakart: Gigabyte GA-EP41-UD3l (rev. 1.0)
RAM: 3 GB.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce 8500 GT.

Öncelikle iyi forumlar, eski ve optimizasyonu kötü denilebilecek bir bilgisayarım var. Arcolinux, Manjaro, Linux Mint, Ubuntu gibi birçok sistem denedim lakin neredeyse bütün dağıtımlarda sistem aşırı derece dondu ve boşta işlemci kullanımı %100 - %80 seviyelerinden aşağı inmedi. Bana birkaç tane dağıtım önerir misiniz?

Sistem özellikleri.
İşlemci: Intel Pentium Dual CPU e2180.
Anakart: Gigabyte GA-EP41-UD3l (rev. 1.0)
RAM: 3 GB.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce 8500 GT.

Antix.

Hocam Saf Debian kurulumu Arch Linux gibi mi yoksa arayüz var mı ? ISO dosyasının boyutu küçükde o yüzden sordum.
Tamamdır. i386 olması bir sıkıntı çıkarır mı ?
RAM'iniz 4GB ve altı olduğu için 32 bit linki bıraktım. Bu videodan inceleyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RAM'iniz 4GB ve altı olduğu için 32 bit linki bıraktım. Bu videodan inceleyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tamamdır. Teşekkür ederim. Denedikten sonra yazacağım.

Geri
Yukarı