Linux distro önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Master.sh

Hectopat
Makaleler
1
Yaklaşık 6 aydır aktif olarak Linux kullanıyorum. PC'de aktif olarak kullanabileceğim bir distro arıyorum. Dual boot olmayacak. Arch ve Manjaro çalışmıyor, çok hata alıyorum. Şu an Ubuntu kullanıyorum ikide bir "System problem found" gibi bir uyarı alıyorum. Ubuntu'yu da değiştirmek istiyorum ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 6 aydır aktif olarak Linux kullanıyorum. PC'de aktif olarak kullanabileceğim bir distro arıyorum. Dual boot olmayacak. Arch ve Manjaro çalışmıyor, çok hata alıyorum. Şu an Ubuntu kullanıyorum ikide bir "System problem found" gibi bir uyarı alıyorum. Ubuntu'yu da değiştirmek istiyorum ne önerirsiniz?
ElementaryOS?

Hocam indirin kali linux'u sizde hekır olun 😎(!).
Önereceğim sistemler :
1-) Linux Mint
2-) Elementary OS
3-) Pop!_OS

Mint düşünmüyorum. Şuan Elemantary ile Pop!_Os arasındayım.

Mint düşünmüyorum. Şuan Elemantary ile Pop!_Os arasındayım.
Hocam mint zaten Ubuntu tabanlı yine aynı hatayı alırsınız. ElementaryOS biraz daha görünüm odaklı Pop!_OS herşeyi kapsıyor ben açıkçası ElementaryOS seçerdim.
(Bu arada Pop!_OS'da Ubuntu tabanlı. Hata alabilirsiniz.)

Hocam mint zaten Ubuntu tabanlı yine aynı hatayı alırsınız. ElementaryOS biraz daha görünüm odaklı Pop!_OS herşeyi kapsıyor ben açıkçası ElementaryOS seçerdim.
(Bu arada Pop!_OS'da Ubuntu tabanlı. Hata alabilirsiniz.)
O zaman Elemantary seçeyim hocam sağ olun.

Almaz, bu Ubuntu'da varsayılan olarak gelen hata raporlama aracı Apport ile ilgili. Linux Mint bunu kullanmıyor, kendi hata takip aracı olan Mintreport kullanıyor.

Apport ile ilgili bildirimler kapatılabilir. SSS - Ubuntu Türkiye Wiki
Manjarodaki hatayı çözmeyi başardım. Şuanlık bir problem yok. Teşekkür ederim yinede hocam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı