Çözüldü Linux format önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@mt190502 ve @eth hocalarım meraktan soruyorum neden dislike attınız Pardus için mi 😂 öyleyse düzelttim gitti.

Eski Pardus olsa yerli ve milli diyebilirdim. Fakat güncel Pardus Debian tabanını ele aldığı için yerli ve milli diyemiyorum. Pisi Linux'a bakabilirsiniz. Ekibi halen uğraşıyor. Kendi paket yöneticisi, kendi init sistemi vs var. Kısacası tabanı yerli bir dağıtım. (çekirdeği Linux orasını karıştırmayın 😂 )

(çekirdeği Linux orasını karıştırmayın 😂 )
O kadar olur canım. En azından kendi paket yöneticisi ve init sistemi var. Daha ne olsun. İşte gerçek yerli ve milli.

HP G6 laptop kullanıyorum,
4 GB RAM 500 GB HDD i5 2430M işlemci.
Hiç Linux kurmadım.
Hackerlar ya da yasa dışı kişiler kullanıyor sanıyordum, sanırım filmlerin etkisinde kalmısım.
Bir amaç için kullanmayacağım test edip uygun format arayışındayım, internet kafe formatları kullandım genelde.
Windows 7 türleri alışkınım XP de kullanmıştım.

Tüm formatları tek tek kurup 1 hafta aralıkla sileceğim, sıralama olarak neler kullanabilirim.
İlk 3 başlangıç Linux format önerisi yapar mısınız?
Bir yanlış işlem yaptığımda format atarak kurtulabileceğim tür olursa sevinirim.
Açıkçası çekiniyorum denemeden öğrenemem.
Tavsiyeleriniz nelerdir?

Hmm anlıyorum hocam benim de pek aram yok zaten ama kaliyi öğrendikçe Linux'u sevmeye başladım hem en kötü bilgisayarda bile hızlı hem de çok işlevsel Windows da olan birkaç programda Linux'a eklenirse Windows'u bırakırım ve bu konuda ciddiyim zaten PC m oyun oyamak için çok yetersiz.

Windows'ta administrators olsanız bile çoğu şeye yetkiniz yok ama Linux da en azından kalide root kullanıcısı olınca her şeye yetkiniz var Anonsurf aracı kullanıyorum mesela direk tor ağıyla kendimi gizliyorum üstüne Mac adresimide değiştiriyorum diğer Linux dağıtımlarını kullanmadığım için bilmiyorum ama az çok aynıdırlardır diyen düşünüyorum.
Team wiever ile 3 Linux iso indirebilir misiniz.
Kali Linux 1 tane

İnternet ayarı hızı düşük ilk onu ayarlarmisiniz
909701683
mbu359

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı