Linux'ta format atarken sıkıntı yaşıyorum

Mr. Heavy

Hectopat
Daha fazla  
Ben bir süre önce az da olsa Linux işletim sistemini öğrenirim diye Linux kurdum fakat Linux bana göre değilmiş. Bu nedenle tekrar Windows'a geçmek istedim. Flash belleğime Windows 10 ISO dosyasını yükledim. Boot ekranında flashı seçtim. Sonra format ekranı gelmeden direk bilgisayar açıldı. Acaba yardımcı olabilecek var mı?

Ben bir süre önce az da olsa Linux işletim sistemini öğrenirim diye Linux kurdum fakat Linux bana göre değilmiş. Bu nedenle tekrar Windows'a geçmek istedim. Flash belleğime Windows 10 ISO dosyasını yükledim. Boot ekranında flashı seçtim. Sonra format ekranı gelmeden direk bilgisayar açıldı. Acaba yardımcı olabilecek var mı?

Farklı bir Windows bilgisayardan media creation tool uygulaması ile yaz

Linux bilgisayardan flash yazmak için eğer Windows'a yazacaksanız woeusb kullanın. Ubuntu kullanıyorsunuz sanırım Ubuntu bu forumda önerilmiyor. Linux'ta sorununuz ne idi?

Linux Mint kullanıyordum. Bazı internetten indirdiğim dosyaları açmakta zorlanıyordum (.exe.Tar, vb. uzantılı dosyalar), oyunların hepsinde destek sağlamadığından da sıkıntı yaşıyordum.
Farklı bir Windows bilgisayardan media creation tool uygulaması ile yaz

Denerim teşekkürler.

Depodan kurun. Uğraşmayın. EXE açmak için WİNE yüklemeniz lazım. Synaptic'den tıklayarak istediğiz uygulamayı kurabilirsiniz. Komuta gerek yok. Oyunlar için Proton var. Her zaman her şeyi açmaz ama çeşitliliği arttırıyor. İsterseniz Dual-boot da yapabilirsiniz tabii. PUBG açılmaz mesela ama Witcher 3'ü açan var. Karar sizindir, isterseniz Linux'u da silebilirsiniz.

Depodan kurun. Uğraşmayın. Exe açmak için Wine yüklemeniz lazım. Synaptic'den tıklayarak istediğiz uygulamayı kurabilirsiniz. Komuta gerek yok. Oyunlar için proton var. Her zaman her şeyi açmaz ama çeşitliliği arttırıyor. İsterseniz Dual-Boot'da yapabilirsiniz tabii. PUBG açılmaz mesela ama Witcher 3'ü açan var. Karar sizindir, isterseniz Linux'u da silebilirsiniz.

Depodan kurun derken ne demek istediğinizi anlayamadım. Wine ile bazı açamadığım exe dosyaları yine olmuştu. Yine de cevaplarınız için minnettarım.

Woeusb ile USB'ye yazdırabilirsin. Exe dosyaları Linux'ta çift tıklayınca açılmaz. Wine programı ile açmanız lazım. Başka dağıtımlarda deneyebilirsin, Mint'ten çok daha sağlam dağıtımlar var.

Geri
Yukarı