Linux hakkında sorular

zeitnotup

Zeptopat
Daha fazla  
Linux'a geçmeyi düşünüyorum W11 sarmadı beni. Ama aklımda bazı sorular var.
1-Linux'ta oyun geliştirilir mi veya Android için uygulama?
2-Linux'a virüs bulaşması zor lakin tarama amaçlı olsa da virüs taramasını hangi uygulama ile yaparım?
3- Zorin OS kurmayı düşünüyorum, sürücüler kurulu olup olmadığına nasıl bakarım?

Son düzenleyen: Moderatör:

Bir eksiklik hissetmezsin.

2-Linux'a virüs bulaşması zor lakin tarama amaçlı olsa da virüs taramasını hangi uygulama ile yaparım?

Zor dene sebepleri Linux'un ana virüs hedefi olmaması ve program çalıştırırken senden şifre istemesi. Gidip de Linux virüsünü SU yetkileriyle çalıştırırsan sistem yine patlar.
Tarama yapmaya gerek yok, güvenliğini de sistem bilgin oldukça sen sağlarsın. İlginç durumlarda bizden yardım isteyebilirsin. Bir komut çalıştırmadan önce bize sorabilirsin.
Aslında her iki işletim sisteminde de işin ucunda güvenlik sende bitiyor.

3- Zorin OS kurmayı düşünüyorum, sürücüler kurulu olup olmadığına nasıl bakarım?

Zorin OS kullanmayın. Bir yıl olacak güncelleme almıyor. Vadettiği ne varsa havada kaldı 1 yıldır. Fedora, OpenSUSE ve Ubuntu öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir eksiklik hissetmezsin.

Zor dene sebepleri Linux'un ana virüs hedefi olmaması ve program çalıştırırken senden şifre istemesi. Gidip de Linux virüsünü SU yetkileriyle çalıştırırsan sistem yine patlar.
Tarama yapmaya gerek yok, güvenliğini de sistem bilgin oldukça sen sağlarsın. İlginç durumlarda bizden yardım isteyebilirsin. Bir komut çalıştırmadan önce bize sorabilirsin.
Aslında her iki işletim sisteminde de işin ucunda güvenlik sende bitiyor.

Zorin OS kullanmayın. Bir yıl olacak güncelleme almıyor. Vadettiği ne varsa havada kaldı 1 yıldır. Fedora, OpenSUSE ve Ubuntu öneririm.
Hocam benide korkutan terminalden virüs girmesi .Terminal kodlarıni öğreneceğim bir kanal var mı ?

Hocam benide korkutan terminalden virüs girmesi .Terminal kodlarıni öğreneceğim bir kanal var mı ?
Linux kullanıcıları bu sebepten tarayıcı kurmaya manyak oluyorlar. Güvenmediğiniz şeylere SU yetkisi vermeyin (sudo) ve sağdan soldan kod paylaşıp terminalde çalıştırmayın yeter.

Linux kullanıcıları bu sebepten tarayıcı kurmaya manyak oluyorlar. Güvenmediğiniz şeylere SU yetkisi vermeyin (sudo) ve sağdan soldan kod paylaşıp terminalde çalıştırmayın yeter.
Hocam peki sürücülere nasıl bakacağım Asus h3 kulaklığım var mikrofonu çalışmıyor sanal makinada

Hocam peki sürücülere nasıl bakacağım Asus h3 kulaklığım var mikrofonu çalışmıyor sanal makinada
Sanal makinede doğru sonuç alamazsın. Adı üstünde, sanal. Senin aygıtların sanal makineye farklı aygıt olarak köprülenir.

Şuradan kontrol edebilirsin.

Asus h3 kulaklığım
Veritabanında kaydı yok. Test edilmemiş.

Linux kurunca hw-probe paylaşın ki ileride yararlı bir bilgi olsun ♥️

Son düzenleme:
Linux'a geçmeyi düşünüyorum W11 sarmadı beni. Ama aklımda bazı sorular var.
Android Studio Windows'a göre çok güzel çalışıyor.
Unity3D mevcuttur, oyun geliştirirsin.

Olmadı Libgdx ile Android Studio entegrasyonu kolay.

Bence windows'da game development yapmak daha mantikli. Karsilastigin bir anomalinin isletim sistemi kaynakli olup olmadigini cozmekle ugrasirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı