Linux hangi diske kurulmalı?

İkisinden bir miktar alıp Linux'u oraya kuracağım.
Sonra başta olan ikisini birleştireceğim değil mi?

Çökme olabilir mi?
Önceden bu iki diskin birleştirilmesi ile ilgili bir konu açmıştım.
Bağlı olan tüm harici bellek vs. çıkartıp Windows'un disk yöneticisinin ekran görüntüsünü atar mısın?

Yapacağımız işlemi şöyle resimlerle özetleyeyim, daha anlaşılır olur:

1) Diskin yaklaşık olarak geçerli durumu
1.png

2) Bölümlerden alan arttırınca
2.png

3) Artanları birleştirince
3.png

En sonraki boş alana da Linux kurarsınız.

Bağlı olan tüm harici bellek vs. çıkartıp Windows'un disk yöneticisinin ekran görüntüsünü atar mısın?

Yapacağımız işlemi şöyle resimlerle özetleyeyim, daha anlaşılır olur:

1) Diskin yaklaşık olarak geçerli durumu
Eki Görüntüle 1502293

2) Bölümlerden alan arttırınca
Eki Görüntüle 1502294

3) Artanları birleştirince
Eki Görüntüle 1502295

En sonraki boş alana da Linux kurarsınız.
C ile E var hocam.
Ekran Görüntüsü (15).png

Diğer ikisi bulut depolama.

Anlamadığım şey hocam. Boş alan yap dediniz ya. O boş alanı ayrı bir disk yapmayacak mıyız işte?
Ya da o boş alana programları kursam, Linux'u da E'ye kursam olmaz mı?
Sonuçta Linux'u kuracağım yer 20GB yer. Linux Mint sistem gereksinimlerinde min 15 önerilen 20 diye geçiyor.

C ile E var hocam. Eki Görüntüle 1502325

Diğer ikisi bulut depolama.

Anlamadığım şey hocam. Boş alan yap dediniz ya. O boş alanı ayrı bir disk yapmayacak mıyız işte?
Ya da o boş alana programları kursam, Linux'u da E'ye kursam olmaz mı?
Sonuçta Linux'u kuracağım yer 20GB yer. Linux Mint sistem gereksinimlerinde min 15 önerilen 20 diye geçiyor.
Hocam öncelikle onlara disk demek doğru değil, bölüm diye geçiyorlar. Siz onu boş olarak bıraktığınızda Mint kurulumunda onu bölüme çevirecek. Siz ilk olarak E'deki dosyaları C'de aktarın. Daha sonra E'deki 10 GB ve (ilk paylaştığınız mesajdaki diğer konuda da görünen) diskte kullanılmamış diğer 10 GB alanları birleştirip ona kurun. Ayrıca Windows + R yapıp diskmgmt.msc'yi çalıştırıp ekran görüntüsünü atar mısınız?

Hocam öncelikle onlara disk demek doğru değil, bölüm diye geçiyorlar. Siz onu boş olarak bıraktığınızda Mint kurulumunda onu bölüme çevirecek. Siz ilk olarak E'deki dosyaları C'de aktarın. Daha sonra E'deki 10 GB ve (ilk paylaştığınız mesajdaki diğer konuda da görünen) diskte kullanılmamış diğer 10 GB alanları birleştirip ona kurun. Ayrıca Windows + R yapıp diskmgmt.msc'yi çalıştırıp ekran görüntüsünü atar mısınız?
Ekran Görüntüsü (16).png

Böyle hocam.
Ve hocam attığım o konudaki E diski flash belleğimdi. Sonradan o boş bölümü E diski yaptım.
Ben kuruluma başlayayım o zaman az daha alan verip.

Eki Görüntüle 1502433

Böyle hocam.
Ve hocam attığım o konudaki E diski flash belleğimdi. Sonradan o boş bölümü E diski yaptım.
Ben kuruluma başlayayım o zaman az daha alan verip.
O zaman E'dekileri C'ye taşıyın. Sonra E'yi silip C'yi küçültün. Sonra 3. bölümü diskin başına doğru taşıyın. En sondaki boş alana kurarsınız işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı