Linux hosting ve WordPress hosting arasındaki farklar

Yanlış bilgi vermezsek iyi olur. WordPress hostinglerde istediğin her web uygulamasını kullanabilirsin. Seni kimse WordPress'e zorlayamaz. Atarsın FTP ile dosyalarını, veritabanına da zaten erişebiliyorsun. Nasıl engelleyecekler acaba?

Ayrıca iki hosting arasında zerrece fark yok. Tek farkı "WordPress tek tıkla kurulum" gibi bir uygulamanın panelde bulunmasını sağlama zorunlulukları ve satın almayla birlikte size hazır bir WordPress kurulumu sunuyorlar genelde. Özgür kullanım vs. gibi bir şey yok. Ayrıca en yüksek verim diye de bir şey yok. Aynı hostingi pazarlıyorlar genelde merak etmeyin. Nasıl bu kadar boş bilginizle insanların sorularını yanıtlıyorsunuz anlamıyorum.

Haklısın dostum performans açısından hiçbir farkı yok Linux ile o yüzden onca hosting firması çocuk kandırmak için yapıyor bu işi. Ayrıca özgür kullanım alanından kastım bazı WordPress hosting paketlerinde veya bazı hosting sağlayıcıları o dediğin FTP erişimini ne yazık ki vermeyebiliyorlar.
Performans açısından WordPress hostinglerin WordPress sistemlerde en iyi performansta çalıştığını/çalışacağını iddia eden çeşitli kaynaklar ektedir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İstiyorsan daha fazla kaynak makale sunabilirim 😃😃

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-06-18-03-02-57-34_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2021-06-18-03-02-57-34_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    113,9 KB · Görüntüleme: 52
Haklısın dostum performans açısından hiçbir farkı yok Linux ile o yüzden onca hosting firması çocuk kandırmak için yapıyor bu işi. Ayrıca özgür kullanım alanından kastım bazı WordPress hosting paketlerinde veya bazı hosting sağlayıcıları o dediğin FTP erişimini ne yazık ki vermeyebiliyorlar.
Performans açısından WordPress hostinglerin WordPress sistemlerde en iyi performansta çalıştığını/çalışacağını iddia eden çeşitli kaynaklar ektedir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İstiyorsan daha fazla kaynak makale sunabilirim 😃😃

Bu attıkların bomboş şeyler. Normal hosting ile wordpress hosting arasında performans açısından zerre fark yok. Hala bunu savunuyorum. Yok optimizasyonmuş yok bilmem ne. Altyapı ls kullanıyorlar genelde ki o bence daha da kötü. Yüklüyorlar bi de lscache ki bu da genellikle sunucu tarafında otomatik yükleniyor diye biliyorum. 10 kata kadar hızlı dediği şey lscache ile. Aynen kardeşim biz page caching'in hızlandırdığını bilmiyorduk teşekkür ederiz. Sunucu tarafında zaten kimse size 2 dolarlık paketlerle fark sunmaz. Optimizasyonla da uğraşmazlar ki yapsalar zaten bütün php barındırmalarındaki sunucularına yaparlar. Çok fazla taraftar olmaya gerek yok alayı kendi reklamını yapıyor insanlara da pazarlıyor bir şekilde. Tamamen seo odaklı bir isim belirlemesinden farklı bir şey değil bu. Wordpress hosting yazınca aramalarda çıkayım yeter.

Çok fazla tartışmaya gerek de yok zaten basit bir konu.

Bu attıkların bomboş şeyler. Normal hosting ile WordPress hosting arasında performans açısından zerre fark yok. Hala bunu savunuyorum. Yok optimizasyonmuş yok bilmem ne. Altyapı ls kullanıyorlar genelde ki o bence daha da kötü. Yüklüyorlar bir de lscache ki bu da genellikle sunucu tarafında otomatik yükleniyor diye biliyorum. 10 kata kadar hızlı dediği şey lscache ile. Aynen kardeşim biz page Caching'in hızlandırdığını bilmiyorduk teşekkür ederiz. Sunucu tarafında zaten kimse size 2 dolarlık paketlerle fark sunmaz. Optimizasyonla da uğraşmazlar ki yapsalar zaten bütün PHP barındırmalarındaki sunucularına yaparlar. Çok fazla taraftar olmaya gerek yok alayı kendi reklamını yapıyor insanlara da pazarlıyor bir şekilde. Tamamen SEO odaklı bir isim belirlemesinden farklı bir şey değil bu. WordPress hosting yazınca aramalarda çıkayım yeter.

Çok fazla tartışmaya gerek de yok zaten basit bir konu.

Aslında mevcut hocam örneğin cPanel de WordPress için cache eklentilerini kurduğun zaman normal sitelerde hız düşüşü yaşanabiliyor. Ekstradan performans olarak bazı firmalarda WordPress hosting ücretinden dolayı daha az müşteri barındırıyorlar ve daha performanslı oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı