Linux İle Tanışma Hikayeniz

Bir hocam bilgisayarıma Lubuntu (Ubuntu da olabilir) kurmuştu. Wi-Fi çalışmıyordu ama kullanması/uğraşması zevkliydi. Wi-Fi sorununu çözmeye çalışırken başka dağıtımlar da denedim, böyle böyle GNU/Linux kullanmaya hep devam ettim.

Bir dönem ana sistem olarak kullanmıştım Linux Mint'i, ancak Windows maalesef olmadan olmuyor. Umarım bir gün Windows'a ihtiyaç duymam.
Ecmain diyelim. Cümlemize :)

İlk okulda falanken Ubuntu diye bir şey duymuştum. Nedir bu dedim biraz araştırdım. Sonra PC'me kurdum. Tabi çok yabancı geldi bana. Ama kurduktan bir kaç gün sonra misafir gelmişti. Misafir çocuğunun PC başındaki halini görmeliydiniz. Öcü görmüş gibi bakıyor. Hiçbir şey yapamıyor. Neyse ondan sonra bir kaç hafta kullandım. Sonra Windows'a geri döndüm. Sonra uzun bir süre geçmedim Linux'e
Güzel anıymış :D

İlk okulda falanken Ubuntu diye bir şey duymuştum. Nedir bu dedim biraz araştırdım. Sonra PC'me kurdum. Tabi çok yabancı geldi bana. Ama kurduktan birkaç gün sonra misafir gelmişti. Misafir çocuğunun PC başındaki halini görmeliydiniz. Öcü görmüş gibi bakıyor. Hiçbir şey yapamıyor. Neyse ondan sonra birkaç hafta kullandım. Sonra Windows'a geri döndüm. Sonra uzun bir süre geçmedim Linux'e.

Hocam artık misafir çocuklarına son.

hocam konuyla alakasız ama Linux Mint yüklemekden biraz korkuyorum bilgisayarımın BIOS'una sadece Windows'tan ulaşıyorum
Bilgisayarınızın markasının BIOS tuşuna bakın. O tuştan açılmazsa Windows ile BIOS'a girip BIOS hotkey açık mı bakın. Bu sorunu çözmeden geçmeyin derim. Bazen GRUB eyyamı buluyor.

Geri
Yukarı