Linux İle Tanışma Hikayeniz

Bizim akıllı tahtada Pardus'un akıllı tahta versiyonu vardı. Fena bir distro değildi, Windows bizim akıllı tahtalarda berbat çalışıyordu.
Nefret sebebimden biri hiçbir işime yaramaması. Üstünden 4-5 sene geçti fakat bir kere bile işim düşmedi. Bir işe yaramadı kurma bilgilerim. Konuyu anlatsalar yeterdi. Neymiş kuracakmışız oradan dersi işleyecekmişiz. Konsepte bak sen.

Nefret sebebim hiçbir işime yaramaması. Üstünden 4-5 sene geçti fakat bir kere bile işim düşmedi. Bir işe yaramadı. Konuyu anlatsalar yeterdi. Neymiş kuracakmışız oradan dersi işleyecekmişiz. Konsepte bak sen.
Size de sebepsiz bir şekilde kurdurmuşlar, ondan kötü anı olarak kalmış 🙁

Eskiden bilgisayar dersinde zorla Pardus kurduruyorlardı herkese. Soğuma sebebim olmuştu. Hala nefret ederim.
Bunun için çok üzüldüm. Bence 2. şans verin derim :)
Nefret sebebimden biri hiçbir işime yaramaması. Üstünden 4-5 sene geçti fakat bir kere bile işim düşmedi. Bir işe yaramadı kurma bilgilerim. Konuyu anlatsalar yeterdi. Neymiş kuracakmışız oradan dersi işleyecekmişiz. Konsepte bak sen.
Üzdü. Ben de nefret ederdim öyle olsa. Bence bir 2. şans vermelisiniz.

Mr. Robot ile ben de Linux'a ilgi duymaya başlamıştım fakat Mint'i asıl yüklememin sebebi oydu. Elliot kendi bilgisayarında Mint'i kapatıp kaliyi açıyordu küçükken izlemiştim ta oradan bir sempati ile yükledim fakat o sahneyi nedense hiçbir yerde bulamadım. Hayal mi görmüştüm acaba anlamıyorum.

Arkadaşlar Linux'e ne sebepten geçiyorsunuz. Ben oyun oynuyorum ve oyun yapıyorum, bunun 2'si Linux'te performans kaybı olmadan yapılıyorsa, denemek isterim açıkçası.
Oyun performansında artış gözlemledim.
Bilgisayar diğer işlemlerde daha hızlı bence.
Teşekkürler fakat ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum. İş gereği bolca Adobe ürünleri kullanıyorum. Linux'ta var mı bilmiyorum tabii. Varsa bir ara bakarım artık.
Wine ile çalıştırabilirsiniz ama biraz pürüzlü çalışabilir. Bir VM üzerinde deneyin isterseniz.

Teşekkürler fakat ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum. İş gereği bolca Adobe ürünleri kullanıyorum. Linux'ta var mı bilmiyorum tabii. Varsa bir ara bakarım artık.
Çalışmıyor doğrudan Wine ile biraz çalışıyor. Sonuç olarak kullanılmaz durumda. Alternatifler var ancak profesyonel olarak sıkıntı doğurabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı