Linux İle Tanışma Hikayeniz

Bence de sorun sizde olabilir. :D DNF ile Neofetch'i kurmanın 5 dakika sürmesi çok tuhaf olurdu çünkü. DNF gayet hızlı, dehşet bir yavaşlığı yok aslında.
Fedora 32'ydi galiba, yeni çıktığında kurmuştum. Ondan olabilir. Yeni sürüm çıktığında mirrorlar bayağı yavaşlıyor çünkü.

Ben küçük iken beni annem bilgisayar beyaz hack mi ne idi ona yazdırmıştı. O zaman VMde kali kullanma imkanı olmuştu.
4 GB RAM yetmediği için anneme bir 4 daha taktırmıştım zamanında :p. Çok iyiydi ya modem şifresi felan kırıyorduk :D.
Ama o zaman kali tamam da linux ne bilmiyorum. Daha 6. Sınıfım ya :D.
2020 ortası gaza gelip dualboot Ubuntu yapmıştım. O zaman da acemilikten Fastboot açık kaldı tabi. Ne BIOSa girebiliyorum ne Windows erişebiliyorım. @deleted üstad saolsun çözmüştüm :D.

Fedora 34 BETA sürümünü bir zahmet GNOME 40 ile kullanayım hocam. :D BETA sürümünün asıl olayı zaten GNOME 40 neredeyse.
GNOME 40'a Dash to Dock, Dynamic Panel Transparency(Bu gelmiş.) ve Tray Icons eklentileri gelene kadar GNOME 40 diye bir masaüstü ortamı tanımıyorum. :D

Hocam normalde KDE mi kullanıyorsunuz? Profil fotoğrafınız KDE maskotu da.

Evet, ekran fotoğrafımızı da şöyle bırakalım:

2021-04-01-20-14-09.gif

GNOME 40'a dash to dock, dynamic panel transparency(bu gelmiş.) Ve tray ıcons eklentileri gelene kadar GNOME 40 diye bir masaüstü ortamı tanımıyorum. :D

Dash to Dock'ı kaynak kodu derleyerek bile kurmayı beceremedim. Dash to Panel'i kurunca da çok iyi anılarım olmadı pek. :D

IMG_20210412_205125.jpg

Linuxla nasıl tanıştığımı hatırlamıyorum ama Linux'u buradan öğrendim. Şu an kullanmıyorum, Windows'a adını veremediğim bir bağım var.
Bende o bağ Windows 7'ye kadar :)
Evet, ekran fotoğrafımızı da şöyle bırakalım:

Eki Görüntüle 984393

Dash to Dock'ı kaynak kodu derleyerek bile kurmayı beceremedim. Dash to Panel'i kurunca da çok iyi anılarım olmadı pek. :D

Eki Görüntüle 984399
Hocam GIF arkplanı nasıl yaptınız ?

Yeni konular

Geri
Yukarı