Linux işletim sistemi önerisi

akcmchn

Centipat
Merhaba,

An itibarı ile Windows'u terk ediyorum, Linux geçme kararı aldım bugün. Şimdi arkadaşlar ben normal bir ev kullanıcısıyım. Bu Linux sistem öyle bir sistem olmalı ki hem göze hitap etmeli hem de hatasız güncel bir sistem olmalı. 2020 yılı için en iyi önerilerinizi bekliyorum.

Ek olarak Linux'ta Windows oyunlarını da çeşitli yollar ile çalıştırmak istiyorum. Bu konu da da desteğinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows'tan yeni geçtiyseniz Windows masaüstü benzerliği için Linux Mint önerimdir.
Ubuntu en yaygın kullanılan Debian tabanlı Linux dağıtımıdır.
Arch tabanlı kullanmak isterseniz Manjaro öneririm.
RPM tabanlı kullanmak isterseniz openSUSE ve Fedora önerebilirim. Fedora DNF openSUSE ise YUM paket yöneticisini kullanır. RPM'nin alt kategorisi.

Ubuntu oyunlar için en uygun olanı sorunu sıkıntısı olmaz, ama size önerim 2 tane hdd'niz varsa birine yükleyip denemenizi öneririm.

Merhaba,

An itibarı ile Windows'u terk ediyorum, Linux geçme kararı aldım bugün. Şimdi arkadaşlar ben normal bir ev kullanıcısıyım. Bu Linux sistem öyle bir sistem olmalı ki hem göze hitap etmeli hem de hatasız güncel bir sistem olmalı. 2020 yılı için en iyi önerilerinizi bekliyorum.

Ek olarak Linux'ta Windows oyunlarını da çeşitli yollar ile çalıştırmak istiyorum. Bu konu da da desteğinizi bekliyorum.

Oyun düşünüyorsanız SteamOS.

Windows'tan yeni geçtiyseniz Windows masaüstü benzerliği için Linux Mint önerimdir.
Ubuntu en yaygın kullanılan Debian tabanlı Linux dağıtımıdır.
Arch tabanlı kullanmak isterseniz Manjaro öneririm.
RPM tabanlı kullanmak isterseniz openSUSE ve Fedora önerebilirim. Fedora DNF openSUSE ise YUM paket yöneticisini kullanır. RPM'nin alt kategorisi.
Bence Arco Manjarodan iyi. Ama Manjaroyu da severim.
Benimde tercihim Ubuntu yönünde.
Normal Ubuntu hantal değil mi?
Merhaba,

Hangi oyunlar?

Geri
Yukarı