Linux işletim sistemi önerisi

Merhaba, evde laptop var sadece Bluetooth kulaklık ile Spotify aracılığıyla müzik dinlenip HDMI kablo ile TV'den film izliyoruz. Bu amaçlar için Linux işletim sistemi önerir misiniz?

PC özellikleri:
Intel i5 6200U.
920MX ekran kartı.
4 GB RAM.
1TB harddisk.

Manjaro Linux'un istediğin sürümünü indir.

Manjaro yüklüyorum şuan.723 Mb olması şaşırtıcı.

Rufus'a nasıl yazdıracağım?
USB belleği takın ve Rufus'u açın. Otomatik olarak seçecektir. Sonrasında önyükleme seçiminden indirdiğiniz ISO dosyasını seçin. Başlat kısmından yazdırma işlemini başlatın. Sonrasında bilgisayarı USB bellek üzerinden başlatıp kuruluma başlamanız gerekiyor.
Kalıp dosyası o kadar küçük değil diye hatırlıyorum. Doğru dosyayı indirdiğinize emin misiniz?

Son düzenleme:
USB belleği yakın ve Rufus'u açın. Otomatik olarak seçecektir. Sonrasında önyükleme seçiminden indirdiğiniz ISO dosyasını seçin. Başlat kısmından yazdırma işlemini başlatın. Sonrasında bilgisayarı USB bellek üzerinden başlatıp kuruluma başlamanız gerekiyor.
Kalıp dosyası o kadar küçük değil diye hatırlıyorum. Doğru dosyayı indirdiğinize emin misiniz?
Ubuntu kurdum fakat Youtube da Zorin OS buldum bayaa güzele benziyor yarın kuracağım
Zorin Os Önerir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Ubuntu kurdum fakat YouTube'da zorin OS buldum bayaa güzele benziyor yarın kuracağım.
Zorin OS önerir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim çok hoşuma gitmedi ama dediğim gibi Manjaro Linux'u bayağı bir kullandım çok iyiydi diğerlerine göre bayağı memnun kaldım.

Deepin Ekran Görüntüsü_dde-desktop_20200625183555.png
Ubuntudde 20.04 yükle
Download - UbuntuDDE

Geri
Yukarı