Linux işletim sistemi tavsiyesi

@cengover_ekin hocam Ubuntu bana çok şişirilen bir balon gibi geliyor. Siz ne düşünüyorsunuz?
Çok uzun zamandır kullanmadığım için güncel durumu hakkında tecrübelerini aktaramayacağım ancak kullanan kişilerden anladığım kadarıyla diğer dağıtımlara göre çok fazla sorun çıkarıyormuş.

Bildiği tüm Linux dağıtımlarını yazanlar gelecek şimdi, ayvayı yedik.

Pop!_OS

@CEKİK Cinnamon en güzel gözüken, Mate ondan bundan ortaya karışık, Xfce kararlı, stabil ve hızlı ama diğerlerine göre daha sıradan duran.
Bunlar büyük oranda görünümde fark oluşturuyor. İnternete Linux Mint Cinnamon, Linux MiNT XFCE şeklinde yazarak görünümlerini inceleyebilirsiniz. Sizin açımızdan XFCE daha iyi olur gibi.
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak linux kurduğumda tıpkı windowsdaki gibi driver kurmalımıyım yoksa kurulumdan sonra direkt olarak kullanabilirmiyim?

Bilgisayarımda şu an Windows 10 kurulu fakat internette gezerken bile takılma yaşıyorum. Linux işletim sistemleri dikkatimi çekti ve denemek istedim ancak hangisini kurmalıyım bilmiyorum. Sistem özelliklerim:
İşlemci: AMD Athlon II X2 245.
Ekran kartı: GeForce 9400 GT 1GB.
RAM: 4 GB (800 MHz)
Anakart: M61PME-S2P Gigabyte.
Bilgisayarın çok eski olduğunu biliyorum ancak sadece internette gezmek için kullanacağım. Tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.
ChromeOS kurmanı öneririm, hem Linux hem de Android uygulamalarını çalıştırıyor.
Ara yüzü tasarımı filan her şey güzel. Çok kolay kullanımı var.
Eğer AMD işlemcin varsa ChromeOS'un Grunt sürümünü indireceksin. İntel varsa Rammus

Her ne kadar Windows 10'da isem de; Vivaldi tarayıcı yüklemenin kolay olduğu Linux bence iş görür.

[Çok sayıda gereksiz programla dolu/yüklü Linux sürümü gerekli değilse, Slax sadece 264 MB; SSD ve/veya 4GB RAM ile akıcı çalışır bence, canlı USB sürüm ile deneyebilirsin, beğenirsen kurarsın Slax Linux - your pocket operating system]

Geri
Yukarı