Rehber Linux işletim sisteminde EBA Canlı Ders'e katılmak | Script

mdusova

Centipat
Yer
Onsuz Her Yer
Merhaba değerli Technopat Sosyal üyeleri,
Bugün sizlere Linux dağıtımları üzerinden EBA Canlı Ders Uygulaması olmadan derslere nasıl girebileceğinizi göstereceğim.
Malum zor günlerdeyiz. Pandemi herkese fiziksel veya ruhsal olarak zararlar verdi. Bir de dersler de işin içine girince pisikolojimiz yerlerde.
Ama ne yapalım? Beraber bu günleri de atlatacağız inşallah.

Neyse çok uzattım. Hemen konuya geçiyorum.

EBA Canlı Derslerine, Zoom üzerinden girilmiyor. Bunu hepimiz biliyoruz. Bunun için kendi uygulaması var.
Göstereceğim scriptte ise kısaca özetlemek gerekirse; EBA Canlı Dersleri, Zoom linkine dönüştürüyor. Böylece derslerimize rahatlıkla girebiliyoruz. (Aslında Linux uyumlu hale getirseler çok güzel olur.)

Aşamalara geçiyoruz:

1- Linux sisteminiz içinde Zoom uygulamasını yüklemeniz gerekiyor. Linux işletim sistemleri için Zoom indirme rehberi: Tıklayınız.

2- Tarayıcınıza TamperMonkey isimli uzantıyı yükleyip kurmanız gerekiyor. TamperMonkey uzantısının sitesi: Tıklayınız.

3- Eklentiyi kurduktan sonra tarayıcınızın sağ üst kısmından eklentinin üstüne tıklayıp "yeni betik ekle" seçeneğine tıklayın. Sizi düzenleyici sayfasına yönlendirecektir.

4- Alttaki kodu her şeyi silip oraya yapıştırın.
KOD: 0bin.net/paste/

Kaydedip EBA sayfasına giriş yapın. Orada altta yeşil bir yazı olacak ona tıkladığınız zaman ZOOM üzerinden ama aslında EBA'da olan dersinize girebilirsiniz.

SCRIPT: Çağlar Turalı

Son düzenleme:
Daha önceden açılmıştı bu konular.

Yeni konular

Geri
Yukarı