Linux işletim sistemleri nasıl yapılıyor?

at4k4n.exe

Decapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba. Aklıma bir soru takıldı. Bu işletim sistemi yapanlar, nasıl yapıyor? Mesela Pardus gibi. Herhangi bir dağılımı kendime özgü şekillendirebilir miyim? Neleri bilmem gerekir?

Merhaba. Aklıma bir soru takıldı. Bu işletim sistemi yapanlar, nasıl yapıyor? Mesela Pardus gibi. Herhangi bir dağılımı kendime özgü şekillendirebilir miyim? Neleri bilmem gerekir?
Nereden başlayacağına bağlı. Debian tabanlı olacaksa saf debian kurulumu üzerine (DEsiz bir şeysiz) sadece arayüze yönelik düzenlemeler yapar default ayarları değiştirirsin biter.
Linux from stratch gibi sıfırdan inşa ettikleriniz var çeşitli yardımcılarla, onlar için buraya bakabilirsiniz

Her türlü yazılım ve Linuxun işleyişi hakkında bilginizin olması gerekiyor.

Hocam şimdi ben Debian indirip ona tema falan oluşturup ayarlarını mı değiştireceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam şimdi ben Debian indirip ona tema falan oluşturup ayarlarını mı değiştireceğim?

Neden böyle bir şey yapmak istiyorsunuz ki? İşletim sistemi, yapmış olayım diye yapılacak bir şey değil. Eğer kendiniz kullanacağınız ve tamamen sizin özelleştirdiğiniz bir Linux istiyorsanız Debian veya Arch'ın ham halini kurarak terminal üzerinden dilediğiniz masaüstü ortamı ve programları kurarak kendinize ait bir işletim sistemi haline getirebilirsiniz.

Geri
Yukarı